Yök Formatlı Özgeçmiş

0

Yök Formatlı Özgeçmiş

Özgeçmiş hazırlama aşamasında detaylı bir çalışma yapılması gerekir. Bu sayede istenen sonuca sağlıklı bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Özgeçmiş hazırlama aşamasında mutlaka kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak yazın. Aldığınız üniversite eğitimlerini bölümleri ile beraber özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Özellikle de yüksek lisans ve doktora bilgilerinizi de eklemeyi ihmal etmeyin. Akademik unvana sahip iseniz bunu da belirtmeniz gerekiyor. Yönettiğiniz veya çalışmakta olduğunuz bir tez var ise bu konu hakkında kısa bir açıklama ile bilgi verebilirsiniz.

Özgeçmişinizde yayınlanmış olan kitap, makale ve benzeri konular var ise bunu da kaynak olarak belirtilebilirsiniz. Ne kadar süre ile yayında kaldığı, nerelerde yayınlandığı gibi bilgilerin de eklenmesi gerekir.

Verdiğiniz Ders Sürelerini Ekleyin

Hangi alanda ne kadar ders verdiğinizi de ekleyebilirsiniz. Bunu ayrıntılı olarak belirtmenizde yarar olacaktır. Özgeçmişin görsel olarak da şık olmasına özen gösterin. Bu sayede karşı tarafta etki bırakacaktır.

Detaylara Önem Verin

Tüm tecrübeleriniz detaylı olarak aktarmaya özen gösterin. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz. İlgili olduğunuz konular hakkında yaptığınız araştırmalara ve projelere yer verin. Kısa anlatımları ile karşı tarafı etkilemeye çalışın. Almış olduğunuz ödüler var ise bunu da belirtmeniz yararınıza olacaktır. Bu sayede profesyonel bir özgeçmişe imza atabilirsiniz. İlgili örneklerden de yararlanarak kendinize uzman bir özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Yök Formatlı Özgeçmiş

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir