Umman Özkul Özgeçmiş

0

Umman Özkul Özgeçmiş 

Yaşamı boyunca 4 evlilik yapmış olan ve yaşamış olduğumuz şu son zamanlar içerisinde vefat eden ünlü Türk tiyatrocu ve sinemacı Münir Özkul’un son, yani 4.eşidir.

Umman Özkul Kimdir?

Umman Özkul henüz 28 yaşında iken kendisinden 25 yaş büyük olan 53 yaşındaki Münir Özkul’la evlenmiştir. Kendisi bütün yaşamını KOAH ve DEMANS hastalığından dolayı 2003 den bu yana evden çıkmayan ve buna ek olarak da çok uzun bir süre komada kalan ve geçtiğimiz aylarda 93 yaşında vefat Münir Özkula adamıştır.

Umman Özkul Hakkında Genel Bilgi

Umman Özkul, Münir Özkul’u evlenmeden hemen önce görür görmez ona aşık olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca Münir Özkul için geçtiğimiz yıllarda çıkan ve gerçeği yansıtmayan sahte ölüm haberlerine de çok sinirlenmiştir. Daha sonrasında geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren usta Türk sanatçısı Münir Özkul’un ölüm haberi ile göz yaşlarına hakim olamamıştır. Yaklaşık olarak 50 yıl evli kalan Münir Özkul ve Umman Özkul çifti, birlikte oldukları bu uzun süre içerisinde çocuk sahibi olmamışlardır.

Nitekim evli kaldıkları bu 50 yılın son 15 yılı Münir Özkul’un ağır hastalığı ile uğraşmakla geçti. Umman Özkul, Münir Özkul’u bu on beş yıl içerisinde hiç yalnız bırakmayıp hep yanında olmuştur.

Umman Özkul kocası Münir Özkul’un cansız bedeninin evden çıkarıldığını görünce göz yaşlarına boğuldu. Ayrıca yine bu durumun devamında ise cenaze aracının içerisine binen Umman Özkul burada gözyaşları içerisindeydi. Bu da demek oluyor ki, Umman Özkul kocasına gerçekten seviyor ve değer veriyordu. Nitekim son 15 yılında hastalığı boyunca yanında durması da bunu göstermektedir.

Kendisi birçok sanat alanında ödüle laik görülmüştür.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir