Rızai Boşanma Dilekçe Örneği

0

bosanma-ve-nafaka-davasinda-gelir-durumunun-sorulmasi-dilekce-ornegi-1Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

 

 

 

 

AİLE MAHKEMESİ  HAKİMLİĞİ’NE

 

 

DAVACI                      :

VEKİLİ                                    :

DAVALI                       :

DELİLER                     : Boşanma hususunda protokol,aile nüfus kaydı,hertürlü yasal delil

DAVA KONUSU          : Anlaşmalı boşanma talep ve davası.

 

 İZAHI :

1-Müvekkilemiz ile davalı eşi ../../….tarihinden beri evli bulunmaktadır.Bu evlilikten …. doğumlu ……..isimli müşterek çocukları bulunmaktadır.

2-Ancak eşler evlendikleri günden bu güne kadar birbirine uyum sağlayamamış,müşterek hayat çekilmez hale gelmiştir. Bu nedenle bir arada yaşayarak evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün görünmemektedir.

3- Davalı eş’de boşanmayı kabül etmektedir.Eşler arasında ../../….tarihli bir protokol yapılarak mali sonuçları ve çocuğun durumu hakkında anlaşmaya varılmıştır.

Bu protokol dilekçemize ekli bulunmaktadır.Bu itibar ile Medeni Kanunumuzun ilgili maddesi uyarınca tarafların anlaşmalı boşanmalarını talep etmek zaruretimiz hasıl olmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEK :

Davalı eş’de boşanmayı kabül ettiğinden ../../….tarihli prokol de göz önünde tutularak tarafların boşanmalarına,yargılama giderleri ve ücreti vekaletin karşı tarafa tahmiline karar verilmesini bilvekale talep ve dava ederiz.  /   /2002

 

Davacı Vekili

Av……………….

EKİ      :

1-Nüfus kaydı

2-Protokol

3-(2 ) Tebligat zarfı ve Pulu

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir