Pomem Başvuru Dilekçesi

0

Pomem Başvuru Dilekçesi

Açılımı Polis Meslek Eğitim Merkezi olan POMEM, üniversite mezunu olan kişilerin polis olabilmesi için en az 6 aylık eğitime tabii tutulduğu bir polis yetiştirme merkezidir. Bu merkeze 4 yıllık üniversite mezunları başvurmaktadır. Başvuru esnasında yapılması gerekenlerden bir tanesi de başvuru dilekçesinin hazırlanması ve teslim edilmesidir.

                Pomem Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Pomem Dilekçesi, Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde alınacak eğitim ile polis olmak isteyen lisans ve ön lisans mezunu kişilerin başvuru yapmak için dolduracağı ve bu isteğini bildireceği dilekçedir. Dilekçede kişinin birçok bilgisini soran sorular da yer almaktadır. İl Emniyet Müdürlüklerince verilen başvuru dilekçeleri, verildiği yerde doldurulması gerekecektir. Başvuru formunun doldurulmasından sonra görevli memur bu bilgileri kontrol eder. Daha sonra bu formun altındaki kısım görevli polis memuru tarafından doldurulacaktır ve başvuru yapan kişiye verilecektir. Bu verilen belge ile POMEM sınavlarına girilecektir.

POMEM Dilekçesinin yazılmasının sebebi kişinin bilgilerinin doğru bir şekilde beyan edilip edilmemesi ve girilecek olan mülakatlara karşı isteğinin olup olmaması adınadır.

                Pomem Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Pomem Dilekçesi, kişinin mülakatlara katılabilme amacı ile İl Emniyet Müdürlüklerine verdikleri başvuru dilekçeleri olmaktadır. Bu başvuru dilekçeleri ile mülakatlara katılma sağlanır. Kişinin polis olmasının isteği ve bunun için bilgilerinin beyanı bu başvuru dilekçeleri ile sağlanmaktadır.

                Pomem Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Pomem Başvuru Dilekçesini yazmak için İl Emniyet Müdürlüklerine gidilmesi gerekir. Başvuru Dilekçeleri her ne kadar internet üzerinden yayınlansa da teslim edilmesi gereken yerler bulunan şehrin İl Emniyet Müdürlükleri olmaktadır. İstenen bilgi ve belgelerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve sağlanması ile başvuru için ilk adım atılmış olunur. Dilekçe tesliminden sonra gerekli kontrollerin yapılması ile kişinin mülakata gireceği belgeler de teslim alınır.

                Pomem Başvuru Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

İnternet üzerinden indirilmiş olan Pomem Başvuru Formu’nun polis olmak için başvuran kişiler tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Gerekli olan bilgilerin doldurulmasından sonra bulunulan şehrin İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmesi sağlanmalıdır. Burada yapılan kontrollerin ardından da mülakat için giriş belgeleri alınır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir