Ön Yazı Ne Uzunlukta Olmalı

0

Ön Yazı Ne Uzunlukta Olmalı

CV ne kadar önemliyse iş başvurularında yapılan ön yazı da o derece önemlidir. Ön yazı ile alakalı bir diğer önemli konu ise Ön yazı ne uzunlukta olmalı? Eğer ilk defa ön yazı yazıyorsanız kesinlikle önerilerimize kulak asın ve öyle ön yazı yazmaya başlayın.

Ön yazıyı yazarken odaklanmanız gereken tek bir nokta var. Çalışmak istediğiniz kurum, şirkette neden görev almak istediğinizi ve bu göreve neden uygun olduğunuzu anlatmalısınız. Kendi cümleleriniz ile kesinlikle çalıntı olmayan fikirler ile bunu kuruma sunun. Kopya çekmek yerine içten ve kendi düşüncelerinize yer vermek kesinlikle sizi gelecekte kurtaracaktır.

Bir diğer önemli konu ise Ön yazı ne uzunlukta olmalı? Aslında net bir şey söylemekte doğru değil. Tek söylenecek olan fazla abartmadan ve net cümleler ile ön yazıya başlamak ve bitirmek olacaktır. Kendinizden emin olduğunuzu işi istediğinizi çok fazla belli etmeden ikna edici cümleler kurmak gerekiyor. Kişisel özelliklerden ya da farklı konulara değinmekten kaçının. Bunlara hiç gerek yok zaten gereken her şey CV de yer alacak.

Siz ön yazıya odaklanın ve işe neden alınmanız gerektiğini düzgün bir üslup ile anlatın. İkna edici cümleler yerine daha elit ve kabul ettirecek cümleler kurun. İşe uygun olduğunuzu onlara anlatın.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir