Linkedinde Etkileyici Bir Profil Nasıl Oluşturulur?

0

Linkedinde Etkileyici Bir Profil Nasıl Oluşturulur?

Linkedinde Etkileyici Bir Profil Nasıl Oluşturulur?

Şirketlerin ortalama yüzde 85 – 90’ının işe alım sürecinde linkedin profillerini kontrol ettiğini biliyor muydunuz? Eğer bir işe girmek istiyorsanız ve bir linkedin profiliniz varsa zaman kaybetmeden profilinizi güncelleyin ve işe girmek istediğiniz şirkete karşı daha etkili bir görüntü sergileyin. Ancak profilinizin sıradan olmamasına ve iş veren gözünde etki yaratmasına özen göstermeye çalışın. Şimdi, linkedinde etkileyici bir profil nasıl oluşturulur? adım adım inceleyelim.

Linkedinde etkileyici bir profil oluşturma önerileri

Etkili bir linkedin profili oluşturmak için öncelikle yapılması gereken anahtar kelimeleri uygun hale getirmektir. Çünkü işverenler personel alımlarında kişinin linkedin profilini kontrol etmekte ve aday hakkında çeşitli bilgiler edinmektedir. Dolayısıyla doğru kişiye ulaşma açısından linkedin profilinde yer alan anahtar kelimeler oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Linkedin hesabının kişiselleştirilmesi de etkili bir linkedin profilinin oluşturulmasında önem arz eder. Linkedin hesapları genelde rakamdan oluşur. Bu nedenle herkesin kendine özel bir uzantı oluşturması profilin etkili bir konuma gelmesi açısından göz ardı edilmemelidir.

Bunların yanı sıra profilinizi genel bir üslup ile hazırlamak daha etkili olacaktır. Kendinizi anlatırken daha genel kelimelerden faydalanmak ve kişisel fazla inmemek önemlidir. Ayrıca profilinizde yer alan özgeçmişinizde önemli kısımları özellikle belirtmeli ve bu önemli kısımların iş veren tarafından fark edilmesini sağlamalısınız.

Bunları yaparak linkedin bünyesinde ayırt edici bir profil içeriğine sahip olabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir