Linkedin Profili Nasıl Yenilenir?

0

Linkedin Profili Nasıl Yenilenir?

Linkedin Profili Nasıl Yenilenir?

Linkedine kayıt olunması ardından ilk aşamada her şeyin standart olduğunu söylemek mümkündür. Kayıt olunması ardından herhangi bir değişiklik yapılmazsa linkedin kullanıcı hesabı diğer pek hesapla aynı ve standart bir yapıda olur. Ancak çeşitli değişiklikler yaparak daha farklı ve kişiye özel bir linkedin hesabı oluşturmak mümkündür. Bunun yapılması gereken profil üzerinde gerekli alanların eksiksiz bir şekilde doldurulması ve ardından profilin yenilenmesi olmaktadır. Peki, linkedin profili nasıl yenilenir? daha yakından göz atalım.

Linkedin profilini yenilemek için yapılması gerekenler

Linkedin bünyesinde etkili ve farklı bir profil oluşturmak mümkündür. Bu nedenle yapılması gereken bazı hususlara dikkat etmek ve gözden kaçırmamak önemlidir. Şimdi linkedin profilini yenilemek için neler yapılabilir? inceleyelim.

–          Profilinizde sizi tamamlayan özellikleri boş bırakmayın.

–          Şu an hangi işte ve pozisyonda olduğunuzu yazın.

–          Geçmişte hangi pozisyonlarda görev yaptığınızı belirtin.

–          Eğitim durumunuzu eklemeyi unutmayın.

–          Hangi konularda uzman olduğunu yazın.

–          Profilinizde en az 3 öneri sunun.

–          Profiliniz için anahtar kelime seçimi yaparken daha özenli davranın.

–          Hesabınızın kişisel uzantıya sahip olmasını sağlayın. Linkedin ilk olarak size rakamlardan oluşan bir hesap uzantısı verecektir. Bunun sadece adınız ve soyadınızdan oluşan bir uzantı haline getirmeyi unutmayın.

–          Linkedin tarafından sunulan sayfa yeniliklerini ve güncellemelerini kabul edin. Bu sizin sosyal ağı daha kolay kullanmanız ve istediğiniz bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmanız adına etkili olacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir