Linkedin Profili Nasıl Özelleştirilir?

0

Linkedin Profili Nasıl Özelleştirilir?

Linkedin Profili Nasıl Özelleştirilir?

Linkedin bünyesinde standart profiller genelde rakamlardan oluşur. Yani sosyal ağa üye olmanızın ardından linkedin sizler için yeni bir profil uzantısı tanımlar ve bu uzantı rakamlardan meydana gelir. Örnek vermek gerekirse şu şekilde gösterebiliriz.

Standart: www.linkedin.com/oub/adınızsoyadınız/1/345/234

Olması gereken: Standart: www.linkedin.com/ adınızsoyadınız

Ancak özel profiller linkedin içerisinde daha fazla dikkat çeker ve sosyal ağ içerisinde profili özelleştirmek oldukça kolaydır. Şimdi linkedin profili nasıl özelleştirilir? Detaylı bir şekilde inceleyelim.

Linkedinde profili özelleştirme yöntemi

Kullanıcı profilinizi linkedin tarafından tanımlanan standart uzantı dışında özel bir uzantı ile değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem basittir. Şimdi bunları adım adım inceleyelim.

–          Profil menüsüne girin.

–          Bunun ardından açılan pencerede profili düzenle sekmesine tıklayın.

–          Hemen sağ alt kısımda bulunan “Genel profil URL’nizi özelleştirin” butonuna tıklayın ve buraya istediğiniz özel bir uzantı girin.

–          Son adımda ise “özelleştirilmiş URL ayarla” sekmesine tıklayarak profilinizi özelleştirin.

Linkedin içerisinde profil özelleştirmek genel olarak kolay bir işlemdir. Özel profiller başta iş verenler olmak üzere diğer kullanıcılar tarafından daha fazla ilgi çeker. Bu nedenle iş dünyasında etkili bir konumda olmak ve diğer kişiler tarafından dikkat çekmek adına linkedin profilini özelleştirmek önemli bir husustur. Sıradan profiller insanların ilgisini çekmez. Hatta standart profil hesabına sahip kullanıcılara iş verenlerin dahi ulaşmasının zor olduğunu söylemek mümkündür. Profilinizi özelleştirin, siz de özel bir linkedin kullanıcısı olun.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir