Linkedin Profili Nasıl Gizlenir?

0

Linkedin Profili Nasıl Gizlenir?

Linkedin Profili Nasıl Gizlenir?

Linkedin içerisinde bir kullanıcı başka bir kullanıcının profil sayfasına girdiğinde profiline bakılan kullanıcı kimin baktığını net bir şekilde görür. Ancak bazı kullanıcılar profilinin gizli kalmasını ve başka profillere baktığında kendilerinin baktığını görmemesini ister. Bunun için yapılması gereken kişinin profilini gizlemesidir. Gizlenen profilden başka bir profile bakıldığında karşıdaki kişi kim tarafından profiline bakıldığını anlayamaz. Bu nedenle profil gizleme ayarları birçok kullanıcının öğrenmek istediği linkedin kullanım aşamaları arasında yer alır. Peki, linkedin profili nasıl gizlenir? şimdi sizlere bunu anlatmaya çalışalım.

Linkedin profilini gizlemek için neler yapılması gerekir?

Profil gizleme olayında öncelikle şunu söylemek gerekir ki, eğer profilinizi gizlerseniz, başka bir profile baktığınızda karşıdaki kişi sizin baktığınızı görmez. Ancak başka biri sizin profilinize baktığında aynı şekilde siz de o kişinin baktığını göremezsiniz. Bu nedenle profil gizlemesi yapmadan önce bu hususu bilmeli ve buna göre gizleme işlemini aktif etmelisiniz.

Linkedinde profilinizi gizlemek için yapmanız gereken ayarlar sekmesine girmek bunun ardından baktığınız profilleri kimler görsün seçeneğini “anonymouse” yapmanızdır. Bunun ardından birinin profiline baktığınızda karşıdaki kişi sizin baktığınızı görmeyecek ve anlamayacaktır.

Ancak bu durumdan kurtulmanın yolu biraz zahmetli de olsa vardır. Eğer birinin profiline bakacaksanız hemen ayarlardan “anonymouse” seçeneğini seçin ve ardından ilgili kişinin profiline bakın. Sonrasında bu ayarı eski haline getirerek profilinize kimlerin baktığını görmeye devam edebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir