CV Hazırlama

CV HazırlamaBir çoğumuzun için iş bulma ve iş arama sürecinin en zorlayıcı ve en sıkıcı bölümüdür CV hazırlama. Kafamızdaki onlarca soru işaretiyle; işvereni etkileyebilecek, bizimle aynı pozisyon için rakiplerimize yani diğer adaylara göre öne çıkmamızı sağlayacak, tamamen doğru bilgileri içerecek ve mülakat esnasında bizi zora sokmayacak olan bir CV Hazırlamak bizim için çok önemli bir o kadar da vakit ayırmamız gereken bir süreçtir.Bu konuda sitemizde yer alan onlarca makaleden yararlanabilirsiniz. Aşağıda linklerini verdiğimiz makaleler sizlere CV hazırlarken; gerçek bir rehber olacaktır. CV hazırlarken sizler için faydalı olabilecek makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

CV Hazırlama Adımları


CV Hazırlarken Sık Sorulan Sorular


CV Nasıl Hazırlanır?

CV hazırlamanın ilk şartı, iş deneyimlerini  sade ve net bir şekilde aktarmaktır. Ardından eğer iş deneyiminiz var ise, işlerinizi kısaca açıklayın. İşte neler yaptınız, hangi görevleri yürüttünüz? Bunların ardındanda bilgisayar bilgileriniz, ek olarak işinize uygun yeteneklerinizi sıralamalısınız. Unutmayın CV'niz çok uzun olmamalı. Çok uzun yazılan CV'leri işe alım yapan insan kaynakları okurken dikkate almazlar. Sizi diğer adaylardan ayıran özelliklerinizi belirtin.

Tüm CV Hazırlama Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!


Hangi Meslek Nasıl CV Hazırlamalı?

Tüm CV Örneklerini Görmek için TIKLAYINIZ! (100+ Boş CV Şablonu)

Uzmanlarımızın özenle hazırlamış olduğu bu makalelerde; CV hazırlama ile ilgili teknikler ve ipuçları yer almaktadır. Ayrıca sitemizin CV örnekleri sayfasında yer alan özgeçmiş şablonları ile de kolaylıkla CV 'nizi Word ya da PDF formatında hazırlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken; formatlarından kendinize uygun olduğunu düşündüklerinizden seçim yapıp; ilgili boş ya da öylesine doldurulmuş alanları kendinize göre değiştirerek kaydetmek olacak. CV'nizi hazırlarken mutlaka aşağıda yer vermiş olduğumuz makalelerden faydalanın ki CV'niz karşınızdaki profesyoneli etkilesin!

20 yorum

 1. sports ınternoil 12 yıl çalıtım -2.5 yıl lfb clup te çlıştım mgm clup.te 1.5 yıl çalıştı

 2. ferit bozkurt on

  adım ferit bozkurt izmir bornovada hikamet etmekteyim sıtattik tozboyacısıyım otta ikiden ter ettim 2 aydan beri iş bulamadım ilginize sıgınırım saygılar

 3. lise mezunuyum teknik çıkışlıyım ama hayatımda hiç cv hazırlamadım bana detaylı şekilde yardımcı olacak biri lazzım.

 4. Vatan Çevik on

  Emekli banka müdürüyüm ve 10 yılda insan kaynakları müdürlüğü ve idari işler müdürlüğü yaptım ihracat yapan bir tekstil firmasında ehliyetim var size yardımcı olabileceğimi sanıyorum.saygılarımla

 5. ben fatih gök kırıkkale merkezde oturuyorum.32 yasındayım daha önce kücük markette calıstım genelde orta reon elemanı olarak çalıştım.bim şubenizde çalışmak istiyorum.en kısa zamanda dönerseniz sevinirim.

 6. ben elmas gök kırıkkale merkezde oturuyorum.daha önce kırıkkale makromarket,nursenler.halı parktam ve bir çok yerde calıstım 12senedir bu sektörün içindeyim satışve pazarlama üzerine sertifikam var orta reon ve personel sorumlusu olarak çalıştım.bim mazanızda çalışmak istiyorum en kısa zamanda dönerseni sevinirim

   • 10 yıllık iş tecrübem var 7 yıllık turizm hotel deneyim her yerde çalışabilirim lojman daha iyi orta ögrenim orta ingilizce bilgisayar sertifika katçılık meydancılık ettim kütahyalıyım türkiye dışı çalışabilirim hemen çalışmak istiyorum fobim iştir.

 7. Okan Durmaz on

  Yarın staj için fabrikaya başvuru yapacağım . Cv ile birlikte gelmemi söylediler. Googlede cv hazırlama ve cv örneklerini araştırdığımda sitenize ulaştım. Cv hazırlama hakkında her bilgi bulunuyor neredeyse. Siteyi kuranlara teşekkür ederim . Boş cv’lerden birini indirip, anlatılanlar doğrultusunda doldurmaya başliyim .

Yorum Bırakın!