Zuhal Kapaklıkaya Özgeçmiş

0

Zuhal Kapaklıkaya  Kimdir?

Son günlerden adından çok bahsedilen ve genç yaşta kanser mücadelesi verirken Hakkın rahmetine kavuşmuş olan Zuhal Kapaklıkaya, eğitimci, yazar ve öğretim görevlisi olan Alişan Kapaklıkaya’nın kızıdır.

Alişan Kapaklıkaya TRT ekranlarında yayınlanan bir programa konuk olduğu esnada anlattığı bir hikaye ile elden ele dolaşan siyah pantolon videosu ile sevginin nasıl gösterilmesi gerektiğini anlatarak gönüllere kısa zamanda taht kurmuştur.

Kısa süre içinde izlenme rekorları kıran videosunun sonunda ise kızının kanser hastalığı ile mücadele verdiğini ve tedaviye devam ettiğini anlatmıştır. Kızına sevgisini yaşarken gösterdiğini ve izleyenlerin de sevgilerini sevdikleri yanındayken göstermesi gerektiğini dile getirmiştir.

Zuhal Kapaklıkaya Eğitim 

Zuhal Kapaklıkaya 2011 yılında Atılım üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur.  30 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Zuhal Kapaklıkaya Kariyeri

Şırnak ilinde çocukların elinde silah görüp babasına hayalini bu çocukların elinden silahları alıp, kitapları vermek olarak açıklamış ve kanser olduğunu ilk öğrendiğinde bu hayalini nasıl gerçekleştireceğini sorgulamıştır.

Zuhal Kapaklıkaya Ödülleri

Her zorlukta yanından hiç ayrılmayan, her daim yanında olan ve kendisini çok seven eşi Harun Yıldız ile Elazığ sokaklarında gönüllere taht kuran Zuhal Kapaklıkaya Yıldız,  babası Alişan Kapaklıkaya ve annesi Hayat Kapaklıkaya’yı büyük bir acı içinde bırakarak hayata genç yaşta gözlerini yummuş ve kanser ile mücadelesinde kansere yenik düşmüştür.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir