[ads]

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası Lise Mezunu Personel Alımı

Bir devlet bankası olarak hizmet kalitesini ve şube sayısını artıran Ziraat Bankası artan ihtiyaçlarını yeni elemanlar alarak gidermektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası lise mezunu personel alımı da gerçekleştireceğini duyurdu. Bankalarda çalışan kişilerin genellikle 4 yıllık eğitim veren fakülte mezunlarından oluşan ülkemizde bu durum alışkanlıkları bozacak bir gelişme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat Bankası’na lise mezunu çalışan

Ziraat bankası yeni açacağı şubeler için 3265 kişiye istihdam olanağı sağlayacağını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Yakın gelecekte İstanbul’da yüze yakın şube açmayı planlayan banka, hiçbir bankanın bulunmadığı Türkiye genelindeki 36 ilçede ise butik şubeler açmayı planlıyor. Ziraat Bankası’nın İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ali Toker ilk kez lise mezunu ve iki yıllık fakülte mezunu kişilerin işe alınacağını yaptığı açıklamayla belirtti.

 

Personel alımında öncelikli olarak en az dört yıllık fakülte mezunu olacak olan alımlarda iki yıllık fakülte mezunu ve lise mezunu kişilerin alımı gerçekleştiğinde hangi pozisyonlarda ve nasıl istihdam edileceği konusunda ise farklı seçenekler bulunmaktadır. Ali Toker, alınacak olan lise mezunu kişilerin, açılacak olan şubelerin bulunduğu il ve ilçelerde ikamet eden kişilerden olacağını da belirterek lise mezunlarının daha çok istihdama katılması amacıyla bu girişimde bulundukları açıklamasını yaptı. Toker, alınacak personelin 2500 tanesinin banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı şeklinde olacağını bildirdi.

Alımların henüz başlamadığı öğrenilen bu iş pozisyonlarına alımlar başladığında internetten duyurusu yapılacaktır. Aşağıdaki link tıklanarak internet üzerinden başvuru yapılabilecektir.

 Ziraat Bankası Lise Mezunu Personel Alımı İçin TIKLAYINIZ.