Zara Mülakat Soruları

0

Zara Mülakat Soruları

Zara Mülakat Soruları

Hazır giyim endüstrisinin önde gelen markalarından biri olan zara, son yıllarda yaptığı atılımlar ile oldukça önemli bir noktaya gelmiştir. Ülkemizde markalaşan ve birçok kadın tarafından tercih edilen bir marka olması şirketin şu anki en önemli özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında her geçen artan şube sayısı ile ülkenin dört bir yanında hizmet vermekte ve belirli aralıklarla yaptığı personel alımları ile bünyesindeki istihdam sayısını artırmaktadır. İşe alımlarda farklı aşamalara sahip olan zara, adayları 3 farklı mülakattan geçirmektedir. Şimdi bu mülakatlara ve zara mülakat soruları detaylarına daha yakından göz atalım.

Zara mülakat soruları nelerdir?

Personel alımlarında tüm adayları 3 ayrı mülakata tabi tutan hazır giyimin öncüsü zara, ilk iki görüşmede adayları mağazaların erkek ve kadın bölümlerinin müdürleriyle görüştürmektedir. Bu mülakatlar hemen hemen birbirine benzeyen tarzda geçmekte ve sorulan sorular birbirine benzer nitelikte olmaktadır. Mülakatlar sırasında adayların konuşma tarzlarına, yeteneklerine, sahip olduğu özelliklere, özgüvenlerine ve imajlarına bakılmaktadır. Üçüncü mülakatta ise second manager ile görüşme yapılmakta ve adaylar bazı sorulara tabi tutulmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

–          Çocuk reyonu içerisinde bulunan birinin elinde dondurma var ve ürünlere doğru yöneliyor. Bu anda ne yaparsınız?

–          Birbirine oldukça yakın aynı şirkete ait iki mağaza var. Hedef kitlenin kendi mağazanı seçmesi için neler yaparsınız?

–          Zara’yı tercih etme nedeniniz?

–          Çalışanlarınız için İngilizce motivasyon konuşması yapabilir misiniz?

–          Bir müşteri ekibinizde yer alan bir personele bağırmaya başladı ve stand üzerinde yer alan ürünleri de personele doğru fırlattı. Personel de aynı şekilde müşteriye cevap verdi ve hakaret etti. Böyle bir sorunu nasıl çözersiniz?

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir