Yüzbaşı Maaşları

0

Yüzbaşı Maaşları

Yüzbaşı Ne Kadar Maaş Alır?

Ülkemizin hemen hemen tüm bölgelerinde mutlaka hazır halde görev yapan olağan üstü güç caydırıcı güvenlik unsurlarının ilk başında gelen Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan Yüzbaşılar belirli testleri geçerek Yüzbaşı rütbesini almaya hak kazanırlar. Yüzbaşıların maaşları oldukça dolgudur. Ek kazançlar sayılmadan aylık net maaşları 3 bin 900 lira gibi bir ücrettir. Ek ücretler dahil edildiğinde bu rakam daha da artmaktadır.

Yüzbaşı Ne İş Yapar?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde normal koşullar altında görev yapma süreleri 6 yıldır. İlk 3 yılı Yüzbaşı rütbesi ile götürmektedirler. Son 3 yılda ise Kıdemli Yüzbaşı rütbesine yükselmektedirler. Bölük komutanı olarak iş başı yapabilirler. Yüzbaşı rütbe atlamak için 6 yıl beklemelidir. Genellikle askerlerin başında durur askerlere yol gösterici olur.

Yüzbaşı Görevleri nelerdir?

Yüzbaşı, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapar. Üsteğmen ve Binbaşı rütbelerinin arasında olan subaydır. Genellikle bölük komutanlığı yaparlar. Harp akademisinde mezun olmuşlardır. Yüzbaşılar genellikle askerlerine eğitim verir. Askerleri ile ilgilenir sever sayar. Yüzbaşından hemen sonraki rütbe ise Binbaşı rütbesidir. Binbaşı rütbesi orduda tabur biriminin komutanı olarak bilinir.

Yüzbaşı Nerelerde Çalışabilir?

Yüzbaşı orduda çalışır. Genellikle bölük komutanlığı yapmaktadırlar. Ülkemizi korumak için yemin etmiş kişilerdir. Jandarma, karakol gibi birden fazla kurumda görev yapabilir. Rütbe atlamak için 6 yıl boyunca emek vermek zorundadırlar.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Yüzbaşı Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Yüzbaşı Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 3998 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 175 TL (%5)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 4173 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir