Yurtdışı İş Başvurusu CV Örnekleri

0

Türkiye’den sıkılanlar el kaldırsın! Daha iyi şartlarda çalışmak için yurtdışındaki seçeneklerimi değerlendirmek istiyorsunuz? İşte bu yazımız size!

Sizler için bir çok farklı dilde özgeçmiş hazırladık. Umarız beğenirsiniz:)Yurtdışı İş Başvurusu Özgeçmiş

Yurtdışı İş Başvuruları için Nasıl CV Hazırlanmalı?

Öncelikle bu konuda en öncelik vermeniz gereken konu: hangi ülke için iş başvurusunda bulunacağınızdır! İngilizce evrensel bir dil olduğundan kesinlikle özgeçmişinizin ingilizce hazırlanmış hali bulunmalıdır. Bunun haricinde Almanya üzerinde bir işe başvuruyorsanız yada alman bir firmaya başvuruyorsanız, almanca özgeçmişinizi de göndermeniz size artı kazandıracaktır.

Sizler için farklı dillerde hazırlanmış özgeçmişler paylaşıyoruz. Bunlar size yardımcı olacaktır:

Yurtdışı İş Başvuruları İçin Özgeçmiş Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Yeterli olduğunuzu gösterin

Yurtdışı iş tecrübeniz varsa bu alada öncelikle onları paylaşmanız önemli. Ayrıca daha önce kısa sürelide olsa çalıştığınız yerleri belirtin bu sizin en azından bir iş yeri ortamını bildiğinizi gösterir. Buradaki bir diğer hususta deneyimlerinizi paylaşırken hangi pozisyonda çalıştığınızı belirtmeniz. Tam olarak orada neler yaptınız, bu detaylara yer vermeden geçmeyin.

  • Ön yazı yazın

Belki aynı CV ile birkaç firmaya başvurabilirsiniz ancak aynı önyazıyla başvuramazsınız. O yüzden başvurduğunuz her firmaya ayrı kısa ön yazılar yazın. Bu sizin o firmaya önem verdiğinizi gösterecektir. Ve ön yazısız diğer özgeçmişlerin önüne atacaktır.

  • Özgeçmişinizi güzelleştirin

Özgeçmiş formatınız oldukça önemlidir.  Ne kadar titiz olursanız o kadar özenli bir iş arayanmış gibi gözükürsünüz. Bu nedenle iyi bir çalışan olduğunuzu gösterebileceğiniz sizleri parlatan özgeçmişler hazırladık. Aşağıda bu cv örneklerini bulabilirsiniz. İndirmek için üzerine tıklamanız yeterli!

  • İş tutkunuzu unutmayın

Bu işe ihtiyacınız var ama sadece ihtiyaç olduğu için değil gerçekten o firmayı istediğiniz içinde bu işi istiyorsunuz. Yani özgeçmişinizde öyle bir hava verin ki başka bir firmadan o pozisyon için çağırsalar gitmeyecekmiş sansınlar ve o işi o firmayı ne kadar istediğinizi anlasınlar.

Yurtdışı CV Örnekleri

 

Yurtdışı İş Başvurusu CV Örnekleri

Yurtdışı İş başvurusu CV Örneği İNDİR

Yurtdışı İş Başvurusu Portfolio

Yurtdışı İş başvurusu Portfolio İNDİR

Yurtdışı İş Başvurusu Ön Yazı

Yurtdışı İş başvurusu Ön Yazı İNDİR

Tüm CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir