Youtuber Nasıl Olunur?

0

Youtuber Nasıl Olunur?

İlk açıldığında sadece bir video paylaşım platformu olarak tasarlanan Youtube, artık çok büyümüş durumda ve bu büyümenin etkisiyle de bu platform üstünde çok büyük paralar dönmekte. Youtube kısa bir zaman önce kendi televizyon ağını da kuracağını belirtti. Bu normal televizyon olayımı tamamen bitirebilecek bir durum çünkü her gün Youtube üzerinden milyonlarca içerik paylaşılıyor ve bu içerikler her türlü konu ile ilgili olabiliyor. Böyle büyük bir seviyeye gelmişken de Youtube üzerinden para kazanmak artık bir iş kolu halini almış durumda. Bu işi yapanlara yani Youtube’da içerik üretip para kazananlara ise Youtuber deniliyor.

Youtuber Olmak İçin Ne yapmak Gerekli?

                Aslında Youtuber olmak çok basit bir iştir. Bir PC, bir internet bağlantısı ve üretilen herhangi bir içerik ile Youtuber olmak oldukça basit bir iş gibi görünebilir fakat bu size anında milyonlar kazandıracak demek değildir. Youtuber olmak için ilk olarak kanalınızın onaylanması gerekmektedir. Kanalınız onaylandıktan sonra ise aldığınız izlenme sayılarına göre farklı ücretler alacaksınız.

Youtuber Ne İş Yapar?

                Youtuber’ın işi temelde video çekip bunu Youtube’a yüklemektir. Fakat çekilen her video para kazandırmaz. Youtube’da para kazanabilmek için ilk olarak belirli bir izleyici kitlesi elde edinilmelidir. Edinilen bu kitleden sonra ise artık para kazanma serüveni başlamaktadır.

Youtuber Nerelerde Çalışır?

                Bir Youtuber’ın temel çalışma alanı Youtube’dur. Fakat çok meşhur olmuş bazı Youtuber’lar ise çeşitli filmlerde, reklamlarda da rol almaktadırlar. Bunun dışında canlı yayın özelliği gelene kadar bazı Youtuber’lar Twitch platformunu da tercih etmekteydiler. Fakat Youtube büyük bir hamle yaptı ve normal Twitch kullanıcılarını da kendi ağı içine aldı. Bu sayede bir Youtuber, sadece Youtube üzerinde hem normal videolar paylaşabilmekte hem de canlı yayın yapabilmekte oldu.

Diğer Meslek Dalları Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir