Yeni yıl öncesinde kariyeriniz için yapmanız gerekenler!

0

Yeni yıl öncesinde kariyeriniz için yapmanız gerekenler!Evet 2015 yılını geride bırakıyoruz artık. 2015’te çok çalıştık, çabaladık. Zamanımızın büyük bir kısmını işimizin başında geçirdik. Bir sürü mail gönderdik, soruları yanıtladık, problemleri çözdük. İş hayatında 1 yılımızı daha geride bıraktık. Peki yılın sonuna gelmişken kariyer hayatındaki başarınızı nassıl pekiştirebilirsiniz?

Hadi yeni yıla girmeden kariyerinizi bir üst kademeye nasıl getirebilirsiniz? Neler yapabilirsiniz? Son dokunuşlar neler olabilir bir bakalım.

Birlikte çalıştığınız kişilerin başarılarını tebrik edin. Etrafınıza pozitif enerji yayın.

İş hayatında, başarıyıda başarısızlığıda birlikte çalıştığınız insanlarla beraber elde edersiniz. Hiçbir başarının tek başına kazanılmadığını hatırlamalı ve iş arkadaşlarınızın başarılarını tebrik etmelisiniz. Emin olun etrafınıza yaydığınız pozitif enerji, size geri dönecektir.

Yeni yıla yenilenerek merhaba deyin!

Sosyal medya profillerinizi, Linkedin ağınızı güncelleyin. Eğer kişisel web sayfanız varsa veya kartvizitiniz tüm bu alanları güncelleyin. Yeni yıla tertemiz bir başlangıç yapın, güncel olun:)

To do list yapın!

Yıl içerisinde neler yaptınız, yada nelerle çok fazla ilgilenemediğinize dair bir liste yapın. Eksiklerinizi ve başarılarınızı görmenizde size çok yardımcı olacak, yeni yıl için size yol gösterici bir harita olacaktır.

Mail kutunuzu boşaltın!

Evet yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapıyorduk. Gereksiz tüm fazlalıklardan kurtulmanız lazım. Öncelikle yıl içerisinde size gönderilen yada sizin gönderdiğiniz tüm epostaları arşivleyin. Arşivleyinki ihtiyacınız olduğunda dönüp, hemen bulabilin. Ardından da tüm eposta kutunuzu boşaltın.

İş ortaklarınıza Teşekkür notları gönderin.

Yıl boyunca sizinle beraber çalışan, size destek olan tüm tanıdıklarınıza, teşekkürlerinizi ilettiğiniz bir eposta gönderin. Hem fazla zamanını almayacak hemde karşınızdaki insanları önemsediğinizi belirtmiş olacaksınız.

Yeni yıl planı yapın!

2016’da neler yapmak istiyorsunuz? Yıl bitiminde kendinizi nerede görmek istiyorsunuz? Tüm bu maddeleri içeren bir liste, plan yapın. Yapmak istediklerinize karar verin.

kariyer

 

Cv’nizi yenileyin

Teknolojinin hızla iletlediği günümüzde, Özgeçmişinizi yeniliklere adapte etmelisiniz! İnternet üzerinde bulabileceğiniz bir sürü şablon var. CV Örnekleri alanımızdan, güncel örneklere bakabilir ücretsiz kullanabilirsiniz. Yada yine ücretsiz CV Oluşturma  alanımızdan, hemen CV’nizi hazırlayabilirsiniz!

Kariyerinizi etkiletecek yöntemleri araştırın.

Kariyerinizle ilgili internette bir sürü makale bulabilirsiniz. Bu makaleleri araştırıp, kendinizi yeni bilgilerle güncelleyin.

Çalıştığınız alanı toparlayın.

Çalışma alanı, kişinin odaklanmasında en önemli etkenlerden biridir. Sizde çalışma alanınızda fazlalıkları toplayın. Kutulayın ve kaldırın. Unutmayın, tüm alanları yeniliyoruz:) Emin olun tüm bu adımlar bittiğinde kendinizi daha şimdiden yenilenmiş hissedeceksiniz.

kariyer-yeniyil

Kendi isim ve soyisminizi Google’da aratın

Google’da kendinizi aratarak internette nasıl göründüğünüze bakın. Bir çok kişinin size internetten ulaştığına ve gözlemlediğini unutmayın. Olumsuz yorumlar veya yazılar varsa hakkınızda, bunları değiştirmeye çalışın.

Yeni yıl kariyer planı yapın!

Yeni yılda zammı istiyorsunuz? Yoksa terfi mi? Yasa eğitim mi almak istiyorsunuz? Bunları belirten bir plan yapın. Şu anki pozisyonunuzla ilgili yapmak istediklerinizi iyice gözden geçirin. Belki de bir sonraki adımınız için bağlantılarınızda bir değişiklik yapmanız gerekiyordur.

Hepinize mutlu yıllar:)

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir