Yeni Mezun CV Hazırlama Yöntemleri

0

Yeni Mezun CV Hazırlama Yöntemleri

İş hayatına yeni atılanlar nasıl bir CV Hazırlamalı? Kafalarda soru işareti oluşturan noktalardan bir tanesi budur.

Üniversite’den yeni mezun olunmuştur ve staj dışında iş tecrübeniz yoktur. Peki nereden başlamalısınız? Ve nasıl bir CV oluşturmalısınız?

Yeni Mezunlar Nasıl CV Hazırlamalı?

İş hayatına yeni atılanlar, kendilerini öne çıkarabilmek için öncelikle yaptıkları stajlara öncelik vermelidir. İyi bir firmada yapılan bir staj sizi ön palan çıkaracaktır. Staj boyunca öğrendikleriniz ve yaptıklarınızı net ve sade bir biçimde yazmalısınız. Staj dışında eğitim süreniz boyunca aldığınız sertifikalarında önemi büyüktür. Okuduğunuz bölümle ve ileride yapacağınız bölümle ilgili sertifika programlarına katılmalı, kendinizi yetiştirmelisiniz.

Okuduğunuz üniversite, bölüm, başarı puanınız, referanslarınız önemli olan diğer noktalardır. CV’nizi hazırlarken imla noktalama kurallarına dikkat etmeli ve uygun bir formatta CV hazırlamalısınız!

Sitemizde daha önce hazırlanmış CV Örneklerinden yararlanabilir, mülakat sürecinde diğer adayların yaşadığı deneyimleri öğrenebilirsiniz. İstediğiniz CV’yi word ve pdf formatlarında bilgisayarınıza indirebilir, üzerinde istediğiniz oynamaları kolayca yapabilirsiniz.

Deneyimine Göre CV Örnekleri

Yeni Mezunlara Yardımcı Olacak Diğer Yazılar

Yeni Mezun Boş CV Şablonları

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir