Yeni Kazanım Değerlendirme Formu

0

Yeni Kazanım Değerlendirme Formu

Kazanım değerlendirme formu öğrencilerin başarı durumlarını takip etmek ve gözlemek için getirilen yeni sistemler arasında yer alıyor. Öğrencileri durumlarını takip etmek ve eksiklerini birebir takip ederek gidermek için getirilen bu sistem günümüzde öğrencileri kazanabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirilmiş bir uygulamadır.

Kazanım Değerlendirme Formu Nedir? Neden Yazılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirilen kazanım değerlendirme formu uygulaması ile ilk okul döneminde ki öğrencilerin son durumlarını takip ederek onların eksiklerini giderebilmek amacı ile getirilen bu uygulama eğitici öğretmenler tarafından eksiksiz ve de düzenli bir şekil de yazılarak düzenlenir.

Kazanım Değerlendirme Formu Ne için kullanılır ve Nasıl Yazılır?

Karne notu ile uyumlu olarak gerçekleştirilen kazanım değerlendirme formu yeni müfredatın kazanımları arasın da yer alıyor. İlk okul çağından ki çocukların başarı ortalamalarına göre yazılan kazanım değerlendirme formu içerisinde öğrencilerin yıl boyunca eksiklerinin titizlikle formlarda yazılması ile ortaya çıkarılan form olarak nitelendirilir. Yıl sonunda karne ile birlikte ortaya çıkan kazanım değerlendirme formu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirilen yeni uygulamalar arasında yer alıyor.

Kazanım Değerlendirme Formu Nereye Teslim Edilir

Eğitici öğretmen tarafından karne ile birlikte yıl sonun da hazırlanan kazanım değerlendirme formu titizlik ile öğrenciyi kazanmak için hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu forum Milli Eğitim Bakanlığının ilgili bölümüne online olarak teslim edilmek sureti ile hazırlanır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir