Yeni Atanan Öğretmen Maaşı Ne Kadar

0

Yeni Atanan Öğretmen Maaşı Ne Kadar

Yeni Atanan Öğretmen Maaşı

Milli eğitim bakanlığı tarafından işe başlayacak olan öğretmelere verilen ücretler her daim tartışma konusu olmuştur. Öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından daha fazla ücret beklerken, 2018 yılında Milli Eğitim bakanlığı tarafından öğretmenlere belirlenen ücretleri şu şekilde belirlenmiştir.Öğretmen maaşları için belirlenen 2018 yılı itibariyle net maaşları 3.136,09 TL olarak açıklanmıştır.

Yeni Zamlarla Birlikte Öğretmenlerin Yeni Maaşları Ne Olacak

Yapılacak zamlarla birlikte alınacak olan ücretlerde ki artışlar belirlenen oranlarla birlikte kademeli olarak gerçekleşecektir.  Temmuz maaşları ile birlikte ise yapılacak olan zamlarda öğretmenlere zam sonrasında 3 406 TL olarak maaşlarının yapılacağı açıklanmıştır.

Yeni Atanan Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri

Sözleşmeli öğretmenler aynı zamanda ek olarak girmiş oldukları derslerde 11,95 TL ücret ödemesi gerçekleşmektedir. Bu oran kadrolu öğretmenlerde ise 13 90 TL Olurken, girilen ders başına alınan tüm ücretler maaş ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin hesaplarına yatırılmaktadır.

Sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlere haftalık 3 ek ders saati üzerinden hesaplarına nöbet ücreti yatırılmaktadır. Yeni atanacak öğretmenlerin branşlarına göre belirlenen oranlarda ücret ve ek ders ücret bedelleri aylık olarak hesaplarına yatırılırken, aylık ek ders ve DYK saat sayıları dikkate alındığında 3.750 TL den tutunda 5.250 TL arasında ücret alabildikleri görülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere verilen ücretler her ay düzenli olarak görev alan öğretmenlerin hesaplarına yatırılmaktadır.

 

Yeni Atanan Öğretmen Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Yeni Atanan Öğretmen Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 3498 TL (temmuz 2018)
Prim 0 TL
Verilen Zam 275 TL (%8)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2018)
Toplam Ele Geçen 4573 TL (Ocak 2019)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir