Yazılımcı Maaşları 2017

0

Yazılım Mühendisi Maaşları Ne Kadar Oldu?

Teknolojinin hızlı ilerleyişi, bilgisayarın bulunuşu insanlara farklı bir iş sahası sunmuştur. Artık her alanda işlerin bilgisayar ve internet üzerinden yapılması çoğu kişinin bu alanda kendisini geliştirip kalifiyeli bir yazılım ve bilgisayar mühendisi olma çabası içine girmesine neden olmuştur. 4 yıllık üniversite eğitiminden sonra yazılım mühendisi olan kişiler kurum ya da özel şirketlerde iş bulabilmektedir.

Yazılım Mühendisi Yeni Mezun Maaşları

İş bulma sıkıntısı şuan da olmaması her işin yazılım yolu ile cihazların çalışmasını sağlamak ve işlerin hızlı ilerlemesinin sağlanmasıdır. Elde bulunan yazılımın geliştirilmesi, yeniden kodlanması gibi gün boyunca bu işlerle uğraşan insanlar özel şirketlerde daha yeni mezun oldukları ve bilgileri kısıtlı olduğu için 1500 TL gibi komik rakamlarda ilk başta işe girmektedir. Ancak kendini kaliteli ve kalifiyeli, bilgi sahibi olarak gören mezunlar bunu şirkette işe başvururken gösterdiklerinde maaşları artış gösterebilmektedir.

Deneyimli Yazılım Mühendisi Maaşları

İş sektöründe insanlar kolay iş bulacağı alanlara yönelmektedir ve yazılım mühendisliği önü açık olan bir meslektir.

  • Kendine mezun olduktan sonra bazı yerlerde çalışıp yeni şeyler kattığında ve başka şirketlerde iş başvurusu yaptığında bunu gösterirse, 2500 TL ile 4000 TL arasında alacakları maaşlar değişmektedir. Bu miktarın değişimi sizin kalifiyenize ve şirketin büyük olmasına bağlıdır.
  • Devlet için düşünüldüğünde ise mühendis maaşları 4000 TL’den aşağısı olmamaktadır. Yazlım mühendisliği her mühendis maaşı gibi devlette maaş almaktadır.

Diğer Mesleklere Dair Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir