Yaz Okulu Dilekçe Örneği

0

Yaz Okulu Dilekçe Örneği

                Öğrencilerin, dönem derslerinin bir ya da birkaç tanesini vermemesi halinde, okulların yönetmeliğine göre, yaz okuluna katılma hakları bulunmaktadır. Elbette ki yaz okuluna katılmak isteyenler, hangi dersleri almalarını istediklerini, ilgili birime bildirmeleri gerekiyor. Bu durumda da, yaz okulu dilekçe örneği önemli bir yere sahip olurken, dilekçe de bulunması gereken bilgiler net ve eksiksiz bir şekilde oluşturulması gerekmektedir.

Yaz okulu dilekçesi nedir? Neden yazılır?

                Bahsedilen dilekçe örneği, yaz okuluna katılma hakkına sahip olmak için, ilgili birime gönderilen yazı olarak tanımlanması mümkündür. Her ne kadar altta kalan derslerinizi vermeniz için eğitim programları oluşturulsa da, eğer ki yaz okuluna katılmak istediğinizi beyan etmezseniz, bu durumda yaz okuluna katılma imkânın bulunmaktadır. Dilekçeler, okulun belirlemiş olduğu tarihler ele alınarak, ilgili kuruma teslim edilmesi gerekmektedir.

Yaz okulu dilekçesi nasıl yazılır?

                Yaz okulu dilekçesi yazmak için; en önemli nokta, yaz döneminde almak istediğiniz ders isimleridir. Derslerin alınacak yaz dönemi bilgileri ile birlikte, bulunduğunuz meslek yüksekokulu ya da fakülte de bu dersleri almak istediğiniz beyan edilir. Dilekçe alt kısımda ise, EK- 1 oluşturularak, alınacak olan dersler sırası ile birlikte yazılması gerekmektedir.  Eklerden önce ise, sağ alt kısma, ad ve soyad- imza bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Dilekçe hazırlarken, öğrenci numaralarınızı da doğru yazmanız, olası bir sorunu da ortadan kaldırmış olacaktır. Yine dilekçe içerisinde danışmanınızın adı ve soyadı olması da önemlidir.  Arşivden, örnek dilekçelere göz atarak, hazır şablonlar üzerinden dilekçelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Yaz okulu dilekçesi nereye gönderilir?

                Eğitim almış olduğunuz üniversitenin, ilgili kurumuna gönderilmesi gerekmektedir. Örnek olarak, TC.   X Üniversitesi Y Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. Eğer ki, posta yolu kabul görüyorsa, okulunuzun ilgili adresine posta yolu ile gönderebilirsiniz.

Yaz okulu Dilekçe Örneği

Yaz okulu dilekçesi İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir