Yaşam Koçluğu Sertifikası

0

Yaşam Koçluğu Sertifikası

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nedir?

Yaşam koçu olmak için gerekli eğitim alınarak, başarı gösterilmesi durumunda verilen belgedir. Yaşam koçu, kişinin kendini tanımasına ve keşfetmesine yardımcı olarak, kişinin mutlu olmasını sağlayan kişidir. Yaşam koçu, kişiye kendi düşüncelerini empoze etmez, kişinin kendini doğru olarak tanımasına ve keşfetmesine olanak sağlar. Üniversitelerde yaşam koçu diye bölüm yoktur; sadece belli eğitimlerden geçen kişiler tarafından alınan sertifika ile kişilerin mutlu olmasına ve yaşamlarını anlamlandırmalarına hizmet edilir.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Yeni yaygınlaşmakta olan ve insanların yaşamlarında en yakın dostları haline gelen yaşam koçu olmak için, özel eğitim kurumları tarafından verilen eğitim sonucu, yaşam koçluğu sertifikası alınır. İnsanlarla ilgilenmeyi seviyorsanız ve insanların sorunlarına çözüm üretebilme yetisine sahip iseniz; yaşam koçluğu tam size göre bir meslek olabilir.

Yaşam koçu sertifikası alan ve yaşam koçu olan kişi, geniş bir çevreye sahip olarak; iş bulma şansını artırabilir.

Yaşam Koçu Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

18 yaşını aşmış öğrenciden, öğretmene; doktordan avukata; ev hanımından riski seven herkes, hayatla bağları kuvvetli, mutlu, pozitif ve sorun çözme odaklı, sabırlı ve sakin, en önemlisi paylaşmayı seven her insan yaşam koçlu sertifika programına katılabilir. Kursa katılmadan önce kursta eğitim veren eğitmenler ve yaşam koçları tarafından, bu alanda hizmet verebilme yetinize bakılarak kursa dahil ediliyorsunuz.

Yaşam Koçu Sertifikası Almak Ücretli Midir ve Ne Kadar Sürer?

Yaşam koçu sertifikası almak için eğitim süresi 50 saat olup; kurslar için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir