Yaş Büyütme Dilekçe Örneği

0

Nüfus Cüzdanı Talep Dilekçe Örneği

Yaş Büyütme Dilekçesi

Nüfus cüzdanı, kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu beyan eden resmi belgedir.

Nüfus cüzdanı cinsiyete göre: bayanlarda pembe, erkeklerde mavi olarak belirlenir. Her kişiye özgü bir cüzdan seri numarası vardır. Bu numara sadece o kişiye aittir. Ve bir başka kişi de bulunmaz.

Nüfus İşlemleri ile ilgili bir işiniz olduğunda, yerleşim yerinize  göre belirlenen, size en yakın yerdeki nüfus müdürlüğünden işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Resmi dairelerde yapmak istediğiniz her işlem için Dilekçe foldurmanız gerekmektedir.  Dileğinizi resmi bir şekilde bildirmelisiniz. Bu nedenle kendinizi doğru ifade etmeniz için Nüfus Müdürlüğünde beyan edeceğiniz her işlem için Dilekçe örnekleri hazırladık.

Sizin tek yapmanız gereken size uygun dilekçe örneğini sitemizde bulmanız. Ardından dilekçe örneğini kolayca indirebileceksiniz. Nüfus Davalarıyla ilgili dilekçeyi indirdikten sonra kolayca üzerinde oynama yapabileceksiniz.

Yaş Büyütme Dilekçe Örneği

 

……. SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DAVACI :…….

VEKİLLERİ :…….

DAVALI : NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ …………..

KONU : Müvekkilimizin Nüfus Kaydında ……. olarak yer alan doğum tarihinin ……. olarak düzeltilip kayda geçirilmesi talebimiz

AÇIKLAMALAR :1-Müvekkilimiz ……., ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mah., ……. Cilt, ……. Sayfa ve ……. Sıra noda nüfusa kayıtlıdır.2-Müvekkilimizin doğum tarihi nüfus kaydında ……. olarak görünmektedir. Oysa müvekkilimizin gerçek doğum tarihi ……. dir.3-Müvekkilimiz Bulgaristan doğumlu olup ekte sunduğumuz tercüme doğum belgesinden de anlaşılacağı üzere ../../…. doğumludur.4-Müvekkilimiz ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç ettiğinde Nüfus kaydı düzenlenirken doğum tarihi nüfusa sehven yanlış kaydedilmiştir.5-Doğum tarihinin nüfus kütüğüne yanlış yazılması resmi ve özel işlerde bazı sorunlar yarattığından dava açma gereği doğmuştur.

YASAL NEDENLER : MK., HUMK. Ve İlgili Mevzuat

KANITLAR :

  1. Nüfus Kaydı,

  2. Doğum Belgesi Tercümesi,

  3. Doktor Raporu,

  4. Tanık Beyanları,

  5. Yasal ve Takdiri Diğer kanıtlar vs.

İSTEM SONUCU : Arz edilen nedenlerle müvekkilimizin doğum tarihinin ……. olarak düzeltilip nüfus kaydına geçirilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

 

DAVACI VEKİLİ

…….

Nüfus İşlemleri Dilekçe Örnekleri

Yaş Büyütme Dilekçe Örneği İNDİR

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir