Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası

0

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası 

Yurt dışında Türkçeye öğrenmeye artan ilgi her gün çoğalarak artmaktadır. Bu artış ile birlikte Yabancılara Türkçe Öğretimi alanında çalışmalar başlamış ve bu alanda çalışma alanları önem kazanarak açılmaya başlamıştır.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası Nedir?

Bunun amacı Türkçeyi öğreterek kültürler arası geçişi yazılı ve sözlü olarak sağlamaktır. Türkçe yaklaşık olarak 200 milyon insan tarafından lehçeleri ile birlikte konuşulmaktadır. Türkçe eğitimi ve öğretimi sayesinde Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını yurt dışına tanıtarak Türkçeyi yaygınlaştırmak ve yüceltmektir.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası yılın belli zamanlarında açılan ve belli koşullarına uyan kimselerin belirli miktardaki para karşılığında alınır.

Sertifika Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bu sertifikayı almak için üniversitelerin Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri, Dilbilim bölümlerinden lisans/ yüksek lisans mezunu olmak gerekir. Bu program 45 saat ders 15 saat uygulama olarak toplam 60 saatten oluşur. Derslerin bitiminde bir teorik sınav yapılarak bu sertifikayı almaya hak kazanılır.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikasını Almak Ücretli Midir?

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası almak 1000 liradan başlayan fiyatlarla gerçekleşmektedir. Bu fiyat kurumdan kuruma değişim gösterebilir. Ayrıca fiyat değişiklik gösterildiği gibi ders saatleri ve kabul şartları da değişiklik gösterebilir.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Bu da kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir. Örneğin bir kurum 4 haftada veriyorsa diğer bir kurum 3 haftada verebilir. Bu nedenden dolayı ortalama 1 ay içerisinde Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası alınır.

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası Almak İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Bu sertifikayı almaya hak kazanmak için belirli koşullar vardır. Bunlar dil bölümlerinden herhangi birinden diplomaya sahip olmaktır. Yani buradan anlaşılacağı üzere ne olursa olsun 18 yaş ve üstü bu belgeyi alabilirler

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir