Vinç Operatörü Nasıl Olunur?

0

Vinç Operatörlüğü Nedir?

Bir çok alanda kullanılan vinçler, büyük ağırlıkları kolaylıkla taşımak için kurulmuş makine sistemleridir. Vinçler kamyon tiplerinin arkasında kurularak kolaylıkla kullanılabilirken daha büyük işler için sabit olanları kullanılmaktadır. İşin boyutuna göre vinç boyu ve kullanılan makara sistemi de artış göstermektedir.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilir, Detaylı Bilgi Alabilirsiniz!

Vinç Operatörü Nasıl Olunur?Nasıl Vinç Operatörü Olunur ?

Elbette ki vinçleri kullanmak için bir kişiye ihtiyaç vardır ve vinç kullanabilmek için halk arasında vinç ehliyeti denirken asıl adı kaldırma ve yükleme tipi iş makinesi kullanımı operatörlük belgesi olmaktadır. Çalışma Bakanlığı tarafından vinç kullanılan işlerde vinç operatörünün bu belgeye sahip olup olmadığı özenle de kontrol edilir. Kullanılmadığı taktirde ağır cezalar uygulanmaktadır. Bu nedenle ehliyeti almak için MEB tarafından onalı kurslara gidilip, gerekli belgeler verildikten sonra belirli saatler uygulamalı dersler sonrasında öğrenilince başarı ile kurs bitirilir ve G sınıfı sürücü ehliyeti alınmış olur.

Vinç Operatörlüğü Maaşı 2017

Çalışılan şirketin ve çalışma sahasının değişimi ile doğru orantılıdır. Vinç operatörü kullanılan malzemelerin taşınması ve kullanımında büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle çok titiz ve ağır bir iş yükü üstlerinde olmaktadır. İşin hızlı ilerlemesinde büyük rol oynayan bu personellerin maaşları en az 2500 TL ile başlarken en az 4000 TL ile 6000 TL arasında ücret biçilmektedir. İnşaatların ve limanların yoğun olduğu ülkemizde iş bulma imkanları da oldukça fazla olduğundan avantajları vardır.

Diğer Mesleklere Dair Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir