Video Özgeçmiş Nedir?

0

Video Özgeçmiş Nedir?

Video özgeçmiş

Son zamanların trendi artık video şeklinde özgeçmişinizi yazılı olan özgeçmişinizin altına eklemek yani aslında word olarak eklediğiniz geçmişinize bir de video eklendi. Aslında yazılı olarak eklediğiniz özgeçmişlerinize göre çok daha avantajlı bir durum olabilir. Sonuçta bir sunum hali söz konusu ve işverenler sizi ilk kez video da görecekler. Tabi o esnadaki diksiyonunuz, üzerinizde bulunan kıyafet ve kendinizi ifade etme şeklinizde oldukça önemli. Peki, nasıl hazırlanır video özgeçmiş?

Video CV Nasıl Hazırlanır?

CV Hazırlama Videoları

Video CV hazırlama

İlk yapmanız gereken, video çekimine başlamadan önce elinizde ne anlatacağınıza dair bir taslak hazırlayın. Daha sonra bunları güzel bir paragraf haline getirin. Hatta videonuzu çekerken hazırladığınız konuşmayı elinizde tutabilirsiniz. Sonuçta video sadece yüz bölgenizi çekecek.

Peki, nelerden bahsetmelisiniz? Girişi nasıl yapmalısınız?

  • İlk önce kısaca kendinizi tanıtın;
  • Ad-soyad, doğum yeriniz ve tarihi, yaşadığınız şehir, yalnız mı yaşıyorsunuz, ailenizle mi, engel herhangi bir durumunuz var mı? Var ise derecesi, kısaca eğitim bilgileriniz yani nereden mezun oldunuz, yabancı dil bilginiz var mı var ise hangi seviyede, yine var ise daha önceki iş tecrübeleriniz ve gelecekteki kariyer hedefinizden bahsedin.
  • Bunlardan kısa bir özet şeklinde bahsedip birkaç dakika içerisinde bitirmeniz yeterli olacaktır. Zaten daha fazla uzatarak hakkınızdaki tüm bilgileri videonuzda vermeyin.
  • Video boyunca aşırı gülmeyin, aşırı sert ifadeler kullanmayın. Sadece ufak bir tebessüm yeterli olacaktır.
  • Bayanlar için, aşırı makyajdan kaçının.
  • Video çektiğinizde arka fonunuza dikkat edin. Genelde düz açık renklerin olduğu duvar önünde olursanız daha iyi olur.
  • Videoları iş başvurusu yaptığınız sitelere yükleyebilirsiniz.
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir