Veteriner CV Örneği

0

Veteriner CV Örneği   

Veteriner Hakkında Genel Bilgi

Veteriner hayvanların sağlık sorunları ile ilgilenen ve korunması için mücadele veren, gerekli görüldüğünde cerrahi müdahalelerde de bulunan kişilerdir. Hayvanların bakımı, beslenmesi, temizliği gibi konularda bilgi birikimi olan bu kişiler çeşitli mandıra ve hayvan çiftliklerini gezerek bu işi yapanlara eğitimlerde vermektedirler. Ofis ve ya klinik ortamında çalışan bu kişiler aynı zamanda hayvanların bulundukları alanlara ve ya köylere de gittikleri için standart çalışma saatleri dışında tatil günleri ve geceleri de çalışmak zorunda kalabilirler. 

Veteriner CV’si Neleri İçermeli

Veteriner CV’sinde tüm özgeçmişlerde bulunması doğru görülen adres ve iletişim bilgileri, kişisel bilgiler, yetkinlikler, referans gibi ana başlıkların yanında eğitim bilgisi ve bununla alakalı yetkinliklerin belirtiliyor olması önemlidir. 

Veteriner CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Veterinerlerin CV’lerinde ki giriş yazıları kısa akademik eğitimlerini ve kendilerinin bu iş için hazır ve bilgili olduklarını anlatır şekilde olmalıdır. 

Veteriner CV Örneği CV Orneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Veteriner CV’sinde Eğitim Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

Veterinerlik akademik bilgi birikimine ihtiyaç duyulan bir meslektir. Bu işe gönül veren kişiler fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olan hekim unvanlı ya da ön lisans derecesinde mezun olan veteriner teknikerleri isimlerini alırlar. Fen bilimlerine ve bunlar içinde özellikli olarak biyoloji ve kimya ilgisi olan kişiler aynı zamanda hayvanlarla da iletişim halinde olmayı sevmelidir.

Özgeçmişte eğitim başlığı altında alınan eğitim bilgileri mezun olunan fakülte bölüm ve tarih bilgisiyle, ayrıca edinilen sertifika bilgileri de dahil edilerek belirtilmelidir.

Veteriner CV’sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

Veterinerler kendi kliniklerini açıp çalışabildikleri gibi, tarım ve köy işlerine bakanlığı bünyesinde bulunan il ve ya ilçe hayvan sağlığı müdürlüklerinde, hayvan sağlığı kurumlarında, kontrol ve araştırma enstitülerinde, belediyelerde, ilaç firmaları ya da özel çiftliklerde çalışabilirler. Edindikleri tecrübeleri CV’lerinde çalışılan yer ve yapılan iş belli olacak şekilde kısaca anlatmalıdırlar.

Veteriner CV’sinde Olması Gereken Kişisel ve Mesleki Yetkinler Nelerdir?

Mesleki anlamda üst düzey eğitim ve bilgi birikimine, inceleme ve araştırma merakına, gözlem yeteneğine ihtiyaç duyulurken, kişisel olarak hızlı ve doğru karar verme yetisi, sorumluluk içi güdüsü, sabır, şefkat, görme işitme duyularının iyi olması önemlidir.

Veteriner CV’sinde Referans Bilgisi Eklemeye Gerek Var mı?

Haklarında doğru bilgi verebileceğine inanılan referansların eklenmesi uygun görülmektedir. Çok yakın akrabaların referans olarak paylaşılması yerine sektörde güven veren pozisyonlarda olanlar firmaların referans taramalarında daha çok ilgisini çekecektir. Sektörde güvenilir pozisyonlarda olanlarla iyi ilişkiler yürütmeniz, sizin hakkınızda bilgiler vermesi işe alım sürecinde etkilidir.

Veteriner CV’si Hazırlanırken Karşılaşılan Sorular 

Veterinerler CV hazırlarken Veteriner çalışma alanları nelerdir? Veteriner Çalışma saatleri ne kadardır? Veterinerler ne kadar kazanır? Veterinerlerin en çok hangi alanda daha çok para kazanacakları gibi sorular sık sorulan sorular arasında yer almaktadır.


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir