Vergi Uzmanı Cv Örnekleri

0

Vergi Uzmanı Cv Örnekleri

Vergi uzmanı vergi dönemlerinde şirketin önceden vergilerini hazırlayarak vergilerin daha erken hesaplanmasını sağlayan meslektir. Vergi uzmanları sayesinde şirketin vergi ödeme planı erkenden hazırlanmaktadır. Vergi oranları, vergi hukuku ve muhasebe gibi alanlarda eğitim almış kişiler rahatlıkla vergi uzmanlığı mesleğini yapabilmektedir. Bir şirket yılda on iki ay KDV, yılda dört ay muhtasar, kurum geçici vergi ve yılda bir kez kurumlar vergisi ödemektedir. Bu vergilerin takibi ve hesaplanması ayrıntılı bir iş olduğundan dolayı eğitimli kişiler tarafından vergi uzmanlığı mesleği yapılmaktadır.

Vergi Uzmanı Cv’si Neler İçermeli

Veri uzmanı mesleğinde şirketler daha çok meslek lisesi yani muhasebe’yi liseden eğitimini almış. Üniversite’de iktisat, ekonomi, finans ve muhasebe bölümlerinden mezun olanları tercih etmektedirler. Cv’ye yazılacak eğitimi bölümünde bu alanların yer alması gerekmektedir.
Ad ve soyadan oluşan bir mail adresi cv’nizde bulunmalıdır. Nickname isimler, bol rakamlar ve karmaşık ifadeler kafa karıştırabilmektedir. Muhasebeciler memur mantığı ile çalıştıklarından dolayı böyle karmaşık mail adreslerini seçmezler. Daha düz ve akılda kalıcı mail adresine sahip olurlar.

Referans bölümlerine mutlaka muhasebe müdürü , serbest muhasebeci varsa mali müşavirin adları yazılarak daha etkili bir cv hazırlanabilir.

Vergi Uzmanı Cv’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı

Vergi uzmanı mesleği daha çok büyük şirketler talep etmektedir. Bu yüzden vergi uzmanı alanında bir adım ilerisi yoktur. Girişi yazısı hazırlarken bu konuya dikkat ederek kopya yazı hazırlamadan etkileyici bir giriş yazısı hazırlanmalıdır.  Yüksek Lisans veya serbest muhasebeci, mali müşavir gibi konularda eğitim ve sertifikalar almak istediğinizden bahsedebilirsiniz.

Vergi Uzmanı Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalı

Profesyonel bir cv hazırlamak için ilkokul ve ortaokul eğitim bölümüne yazılmaması daha uygun olmaktadır. Lise ve üniversite eğitimleri yazılıp, hangi yıllarda başlayıp ve mezun olunan tarihler yazılmalıdır. Karşılarına gelecek şekilde diploma notu yazılabilir.

İş Deneyim Alanı Nasıl Yazılmalı

İş yerine güven verebilmek için çok kısa çalışılan işler yazılmamalıdır. Çok kabarık bir cv itici olabilmektedir. Görüşmeye çağrılmayabilirsiniz. Bunun için uzun süreli çalışılan iş yerleri yazılmalıdır. İşe giriş, çıkış tarihi ve ayrılma nedeni yazılıp, alt kısma maddeler halinde yapılan işler açıklamalı bir şekilde eklenmelidir. Bu şekilde hangi iş yerinde ne iş yaptığınızı ve hangi görevleri yaptığınızı işyerleri görebilmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir