Veraset İlamı Dilekçesi

0

Veraset İlamı Dilekçe ÖrnekleriVeraset İlamı:  bir kişi öldüğünde, geriye kalan akraba, eş, çocuk gibi mirasçılarının, kişinin ölümünün ardından belirli bir sürede almak zorunda oldukları mirasçılık belgesine denir. Belirlenen süre zarfında alınmazsa eğer mirasçılara ceza uygulanır.

Veraset ilamı, mahkemelerden alınmaktadır. Bunun için ölen kişinin yakınları hazırladıkları bir dilekçe ile mahkemeye başvurmaları gerekmektedir. Veraset ilamı ile ilgili dilekçe hazırlandıktan sonra, mirasçı bizzat bu dilekçe ile mahkemeye başvurmalıdır. Başvurunun ardından mahkeme hakimin kararına göre duruşmalı yada duruşmasız olarak karar verilir. Verilen bu karara da veraset ilamı denir.

Sitemizde sizlere 2014 yılına göre hazırlanmış Veraset İlamı dilekçe örneklerini paylaştık. Veraset ile ilgili aradığınız tüm dilekçe örneklerini bulabilirsiniz! Veraset dilekçelerini bilgisayarınıza indirmek için, “indir” butonuna basmanız yeterlidir. Ardından istediğiniz dilekçe örneği bilgisayarınıza word formatında inecektir. Kolayca üzerinde oynama yaparak istediğiniz dilekçe örneğini kolayca hazırlayabilirsiniz.

Dilediğiniz dilekçe örneğini bizlere iletmeniz yeterlidir. En kısa sürede sitemize eklenecektir.

Veraset İlamı Dilekçe Örneği

İNDİR 

veraset-ilami-dilekcesi

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir