Velayet Dilekçe Örneği

1

bosanma-dilekcesi

 

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

…….  MAHKEMESİNE

 

 

 

                                                                                                                       ANKARA

DAVACI                 : Batur Malik

 

VEKİLİ                    :…….

 

DAVALI                  :…….

 

KONU                     : Çocukla Kişisel İlişkinin Yeniden Düzenlenmesi İstemi.

 

AÇIKLAMALAR   : 1-Müvekkilim ile davalı 8 yıl süren evliliklerini karşılıklı anlaşma yolu ile bitirmişlerdir. Tarafların başvuruları ……. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edilmiş, boşanmaya dair ……. tarih, ……. Esas ve ……. karar sayılı karar taraflara tebliğ ederek kesinleşmiştir.

 

2-İlamda tarafların müşterek çocuğu Ayla davalı anneye verilmiştir. Müvekkilimiz, şehir dışında çalıştığı için çocuğu sadece yaz tatillerinde görmeyi kabul etmiş ve mahkeme de düzenlemeyi buna göre yapmıştır. Müvekkilimiz yine mahkemenin takdir ettiği ……. tutarındaki nafakayı da düzenli olarak ödemeye devam etmektedir.

 

3-Müvekkilimiz şehir dışındaki işini tamamlamış ve yeniden davalı ve çocuğu ile aynı kentte işe başlamıştır. Çocuğunu bu düzene göre, okulunu da etkilemeyecek şekilde her hafta sonu görmek istediğini eski eşine bildirmiş, ancak red cevabı almıştır.

 

4-Çocuğun anne sevgisine olduğu kadar baba sevgisine de ihtiyacı bulunmaktadır. Müvekkilimizin çocuğunu düzenli olarak görmek en tabi hakkıdır. Davalı buna engel olmaktadır.

 

5-Mahkemenizce müvekkilimizin çocukla ilişkisinin müvekkilimizin yeni durumu da göz önüne alınarak yeniden düzenlenmesini ve her hafta sonu çocuğunu görmesine karar verilmesini istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER : MK. Ve diğer mevzuat.

 

KANITLAR                : Boşanma İlamı, tanıklar, İcra Dosyası, diğer kanıtlar.

 

CEVAP SÜRESİ        : ………

 

İSTEM SONUCU  : Açıklanan nedenlerle müvekkilimin çocuğu ile ilişkisinin yeniden düzenlenmesine, davanın açılmasına neden olan davalının masrafları ödemesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

                                                                                 …….

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Esra Öztürk

Kaybolan velayet dosyasını nerden tekrar alabılırım.