Vedat Olcay Kimdir, Ne İş Yapar

0

Vedat Olcay Kimdir, Ne İş Yapar?

                İster erkek olsun ister kadın, çok para kazanan, sosyal medyada popüler olan veya en çok gündemde olan kişileri takip ederek bu kişilerin hayatları hakkında bilgi almak belkide en fazla yaptığımız sosyal aktiviteler arasında bulunuyor. Spor sevdalısı olan kişilerde takımında oynayan oyunculardan tutun da sekretere, tercümana kadar herkesi araştırmak ve her bilgiye ulaşmak isterler. Fenerbahçeli taraftarların yakından ilgilendiği takım kadrosunda yer alan bir isim olarak  Vedat Olcay’ı tanıyalım.  Öncelikli olarak Vedat Olcay ne iş yapar? Vedat olcay, Fenerbahçeye kendini adamış bir genel sekreterdir.

Fenerbahçe kadrosu altında adınız duyuran Vedat Olcay, sadece genel sekreterlik değil,Fenerbahçe spor kulübünün yönetim kurulu başkanlığını da yapmıştır. Vedat Olcay’ın görevleri konusuna değinecek olursak, bir spor kulübünü ayakta tutmayı sağlayacak işlerin temellerinde imzasının olduğunu söylemek doğru olur. Yaşamının büyük bir bölümünde Fenerbahçe spor kulübünün genel sekreterliğini ve yönetim kurulu başkanlığını yapan Vedat Olcay, başarılı işlerde adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Vedat Olcay kimdir yakından tanımak isterseniz; 10.02.1940 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde doğmuş ve üniversiteyi bitirmiştir. Kendisi evli ve bir çocuk babası olmuştur. 78 yıllık yaşamında Fenerbahçe spor kulübüne önemli faydalar sağlamıştır. Ölümünün ardından Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım sosyal medya hesabından minnet duyan bir açıklama yapmıştır. Fenerbahçe Spor kulübü camiası Vedat Olcay’a olan duygularını ailesini arayarak bildirmeyi ihmal etmemişlerdir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir