Uzlaştırmacı Meslek Tanımı

0

Uzlaştırmacı Meslek Tanımı

Uzlaştırmacı insanların mahkemeye gitmeden bir soruna uzlaşma yöntemiyle son vermek amacı güdülerek yapılan bir iştir. Uzlaştırmacı insanlar arasındaki sorunları dinleyerek ve en uygun uzlaşma yöntemini kulanlar her iki tarafı da mutlu etmeye çalışır. Gayet güzeli bir iş olan uzlaştırmacı gayet iyi bir maaş ile göreve başlar Sakaya Üniversitesine verilen eğitme izni ile uzlaştırmacı öğrencileri 48 saat eğitim görerek işe başlarlar. Aylık 16.000 TL gelir elde edebilen uzlaştırmacı işi herkes tarafından ilgi uyulmaya başlandı.

Uzlaştırmacının Görevleri Nelerdir?

Her iki tarafı dinleyerek sorun çözmektir. Sorunu uzlaşma yöntemi ile çözerler. Her iki taraf için uygun uzlaşma örnekleri oluştururlar. Daha sonra bu uzlaşma örnekleri taraflara sunulur ve birisini seçmeleri isterler. Eğer uzlaşma örneklerinden birini seçerlerse uzlaşma uygulamaya konulur ve iş mahkemeye gitmeden çözümlenmiş olur.

Uzlaştırmacı Kaç Saat Çalışır?

Uzlaştırmacı istediği saat dilimde çalışabilir. Ama Devletin verdiği bir zorunlu çalışma saatleri içersinde istediği saatte çalışabilir. Uzlaştırmacı nerelerde çalışır?  Uzlaştırmacı isteği yerde çalışabilir. Uzlaştırmacı kendi ofisini kendi zevkine göre istediği yerde açar. Genellikle en çok bilinen yerler adalet sarayı yanlarındadır. Burada uzlaştırmacı arayanlar illaki ocaktır düşüncesi ile uzlaştırmacılar adalet sarayı yanlarında ofisini açmak isteler. Uzlaştırmacı olmak için Hiçbir engel yoktur. Sadece Sakarya Üniversitesin de 48 saat eğitim görünmesi gerekiyor. Ve gayet iyi maaşlı bir işe başlamış olursunuz.

 

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir