Üst düzey yönetici CV örnekleri

1

Üst düzey yönetici özgeçmiş örnekleri

Yeni mezunlar için CV hazırlaması bir dert, üst düzey yöneticiler için CV hazırlaması başka bir dert. Bir tanesi CV çok kısa oldu diye yakınırken diğeri  20 yıllık tecrübeyi iki sayfaya nasıl sığdıracağım diye yakınır.

Her iki durumda da bilmeniz gereken CV sizin işe giriş biletiniz!

Üst düzey bir yöneticiden de ilham alarak aldığımız bu yazıyı dikkatle okumanızı öneririz.

İsterseniz 20 yıllık profesyonel olun isterseniz yeni mezun, başvuracağınız şirkette mülakatlara gitmeden önce mutlaka bir araştırma yapın. Ancak bunu sadece mülakat öncesi değil iş başvurusu yaparken de yapmanız gerek. Mutlaka girin, başvurduğunuz şirket profilini, beklentilerini, vizyonunu bir inceleyin ve her şirkete göre başka bir CV hazırlayın.

Önemli olan işe alımcı olan kişinin kağıdınıza bakma süresini uzatmak, çünkü yapılan bir araştırmaya göre bir insan kaynakları çalışanı 6 saniye içerisinde bir özgeçmişin yeterli mi yetersiz mi olduğuna karar verebiliyormuş.  6 saniye gibi bir sürede dikkati çekmeniz lazım.

CV’niz ile dikkat nasıl çekersiniz?

İlk önce ön yazıya bakarlar! Ön yazı bir profesyonel için oldukça önemli. Ancak burada genelde hazır şablonlar kopyala yapıştırlar kullanılıyor. Hayır, işe alım yapan kişi sizin bu pozisyon için yaratıldığınızı ancak ön yazıdan hisseder.

Hemen peşinden görev tanımı kısmı geliyor. Evet daha önceki işlerde ne yaptığınızı anlatmanız gereklidir ancak bütün bir gün işyerinde ne yaptığınızı anlatmanıza gerek yok. Kısaca görevinizden ve sizin başarılarınızdan bahsetmeniz yeterli.

Profesyonel cv’lerin en kötü durumu çok uzun olmalarıdır. Başta da dediğimiz gibi 6 saniyede iş bitiyorsa boşuna onca sayfa. O yüzden her şirket için farklı iş tecrübesi eklediğiniz farklı CV’ler çok önemli.

Sertifikalar, tavsiye mektupları CV’lerde sadece kalabalık oluşturur. Bu tarz ek özelliklerinizi görüşmeye çağırıldığınızda yanınızda getirmeniz ve sunmanız daha uygun olacaktır.

Etkileyici CV Hazırlamak İsteyenler Bu Yazılardan Yararlanabilirler

Boş Üst Düzey Yönetici CV Şablonu
Üst Düzey CV Örnekleri İNDİR

 

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kocaeli haberleri

Teşekkürler elinize sağlık