Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örnekleri

1

egitim

Öğrenim hayatınız boyunca karşınıza çıkacak problemleri yazılı olarak belitmeniz isteniz makamlar tarafından.. Okullarda bunlardan biridir. Bu yüzden talepleriniz ve istekleriniz doğrultusunda hazırladığımız dilekçe örneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tek yapmanız gereken size uygun dilekçe örneğini bulmak ve indirmek.Ardından istediğiniz değikliği üzerinde yapabilir ve Üniversitenize teslim edebilirsiniz!

yatay geçiş dilekçe örneği

İNDİR

………………… ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜGÜNE

………. /İSTANBUL

 

Üniversitenizin  ……………. Fakültesi ,………………………bölümü…….sınıf,……….no’lu ögrencisiyim. …………………… Egitim-Ögretim Sınav Yönetmeligin’de aranan not ortalamasını  sağlayamadı ğımdan ilişik kesilme durumuna geldim.Yaz Dönemi Egitim-Ögretim Yönetmeliğinin 15. maddesinin ”ilişiği kesilen ögrenciler yaz dönemine kayıt yaptıramazlar ” hükmü ve diger ilgili maddeleri nedeniyle yaz dönemi telafi sınavı haklarından yararlanama-maktayım.

 

Üniversitemiz idaresince çıkarılan bu iki yönetmelik, anılan hükümleri itibariyle 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 44.Maddesine aykırılık teşkil etmektedir.Çünkü ; bu kanun maddesi ile akademik not ortalamasını sağlayamadığı için ilişiği kesilme durumuna gelen öğrencilere pek çok telafi hakkı tanınırken ,adı geçen yönetmeliklerde bu haklar Yaz Döneminde tanınmamaktadır.

 

Sonuç olarak ; not ortalaması Şartının Kaldırılması , program derslerinden geçer not almanın mezuniyet için yeterli olması,söz konusu düzenlemenin yürürlük tarihinden önce kayıtlı olduğumdan tarafıma uygulanmaması ve her durumda yaz dönemi sınav hakkımın tanınması yönünde usul işlemlerinin yapılmasını talep eder ,gereğini bilgilerinize arz ederim.

 

 

 

 

 

TARİH : ../../….

ADI SOYADI :

İMZA :

 

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İrem nur

Ozel universiteye kayit yaptirdim pesin odemeye yuzde 5 indirim varmis alabilmek icin dilekce yazmam gerekiyor yardimci olur musunuz