Üniversite Ders Muafiyeti İçin Dilekçe Örneği

0

egitim

Üniversite ve yüksek eğitim öğretim programlarında okuyan öğrenciler için hazırladığımız bu bölümde, yıl içerisinde karşılaşacakları problemleri eksiksiz anlatabilmelerini ve haklarını beyan edebilmeleri adına hazırlayacakları dilekçelerde sizlere yardımcı olmak adına hazırlandı. Hepimiz biliriz ki eğitim öğretim kurumlarındaki işlemler devlet dairelerindeki gibi yürür. Bir isteğinizi beyan etmek için mutlaka isteğinizi anlatacağınız bir dilekçe yazmanız istenir.

İstediğiniz sonuca ulaşmak ve bu yolu kolayca atlatabilmek için sitemizdeki üniversite ve okul dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz! Sadece istediğiniz dilekçe örneğini bulun ve üzerine tıklayın! Anında bilgisayarınıza inecektir. Ardından üzerinde istediğiniz düzenlemeyi hazırladığımız yönlendirmeler doğrultusunda kolayca yapabilirsiniz.

yatay geçiş dilekçe örneği

İNDİR

…………………. ÜNİVERSİTESİ
……………………………………. FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

Okumuş olduğum …………………….………… Üniversitesi ………………….. Fakültesi / Bölümü ait not durum belgesinde başarılı olduğum, aşağıda belirttiğim derslerden muaf olmak istiyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Adı ve Soyadı :

… / … / 20…..

İMZA
Öğrenci No :
Programı :
Telefon No :
Adresi :

Sıra No Muafiyet İstenen Dersin Adı Dersin Kredisi Başarı Notu
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10

EKLER :
 EK-1 Not Durum Belgesi
 EK-2 Ders İçerikleri

Dilekçenin doldurulması ile ilgili önemli unsurlar:
1. Dilekçenize eklemeniz gereken Ek-1 ve Ek-2 belgelerinin karşılığında söz konusu eklerin yanındaki kutucuğu işaretleyiniz.
2. Not Durum Belgesi ve Ders İçeriklerinin onaylanmış olması zorunludur.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir