Uluslararası İlişkiler Cv Örneği

0

Uluslararası İlişkiler Cv Örneği

Uluslararası İlişkiler Cv Örneği

Eğer bir CV hazırlamak istiyorsanız ve bu CV’nin uluslararası formatta olması gerekiyorsa öncelikle çeşitli kriterleri bilmeli ve CV’nizi buna göre hazırlamalısınız. Uluslararası formatta hazırlanacak olan bir CV yabancı dilde yani İngilizce olmalıdır. Bu formata sahip CV’ler türkçe yazılmaz. Bu nedenle hazırlama aşamasında eğer yeterli ingilizceniz yoksa bilen birinden yardım almanız gerekir. Aksi taktirde CV üzerinde birtakım hatalar yapabilir ve kendinizi karşı tarafa yanlış ifade edebilirsiniz. Ayrıca internette uluslararası ilişkiler cv örneği yazaraka arama yaptığınızda birçok CV örneğine rastlayabilirsiniz.

Uluslararası ilişkiler CV örneklerinde neler yer almalıdır?

Eğer uluslararası ilişkiler CV’si hazırlamak istiyorsanız, öncelikle CV içerisinde yer alması gereken bölümlerin neler olduğunu bilmeniz gerekir. Şimdi bu bölümlerin neler olduklarına daha yakından bakalım.

–          Eğitim

–          İlgi alanları

–          Eğitimsel ilgi alanları

–          Araştırma projeleri

Bu alanların her biri kişiye özeldir ve başvuru yapacak aday kendine göre doldurmalıdır. Bunun yanında uluslararası ilişkiler CV’si İngilizce içeriğe sahip olması gereken bir CV türüdür. CV içerisinde yer alan tüm alanlar İngilizce dildedir. Bu nedenle CV’yi dolduracak adayın da kendi özelliklerini İngilizce dilde belirtmesi gerekmektedir. Bu tür bir CV’yi Türkçe dilde doldurmak gibi bir yanlışa düşülmemelidir. Aksi taktirde CV’nin karşı taraf için hiçbir anlamı kalmaz ve gönderdiğiniz CV direkt olarak iptal edilebilir. Bu yüzden Türkçe içeriğe yer vermemeniz sizin için iyi olacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir