Tweet CV İle İş Başvurusu!

0

Sosyal medya ağlarının gücü her geçen gün artıyor!

[bq_left]140 karakterde kendimizi ne kadar anlatabiliriz? Yazdığımız ‘mention’ ve ‘ hastag’’lerle düşüncelerimizi anlattığımız, sosyal medyanın en büyüklerinden biri olan Twitter, peki bizlere iş olanağı sağlayabilir mi? [/bq_left]

Twitter, birbirini hiç tanımayan ve tanışmaları mümkün olmayacak insanları bir araya getiriyor, birbirlerinden haberdar olmalarını sağlıyor. Nasıl oluyor bu? ‘retweet’ sayesinde takip ettiğimiz kişilerin beğendiği, sayfalarında paylaştığı yazılar sayesinde çok farklı insalar tarafından da okunma, bilinme ihtimali doğuyor. Durum bu iken neden bizlere yeni iş kapıları açmasın?

Artık işe alınmamızı sağlayan en etkili kısım olan CV’lerde yer alan sosyal medya hesaplarınız ve bloglarınız, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzun anlaşılmasında büyük bir etkiye sahip olmaya başladı. İş veren kişiler, işe alacağı personelini daha iyi tanıyabilmek için, kişiliğimizi yansıttığımız bu twitlere CV’de yer alan niteliklerden daha fazla önem vermeye başladılar.

sosyal-cv-kariyer

İşte bu nokta da sizlere işe alınmanızı sağlayacak bir püf noktayı paylaşmak istiyorum;

Öncelikle iş girmek istediğiniz şirketin yöneticilerini araştırıp, bulun. Ve bu kişileri takip edip, onları daha yakından tanıyın. Bunlar işe alım sürecinin önüne seçemeyecek de olsa, unutmayın daha iyi tanıdığınız kişilerin istedikleri cevapları vermek konusunda bir adım önde başlarsınız. Kim bilir belki takip etmeye başladığınız bu kişilerin, yazdığınız ‘twitlerle’ ilgisini bile çekebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir