Tv Programı ve Reklam Şikayet Dilekçe Örneği

0

dilekce-ornegi

Tüketicilerin yasalar önünde korumaları gereken en doğal haklarından birisi de Şikayet etme hakkıdır. İstemediğiniz ve rahatsız olduğunuz durumları yasal prosedürler çerçevesinde bildirmek için şikayet dilekçeleri hazırlamak ve bu şekilde müracat etmeniz gerekmektedir. Şikayet dilekçesi ile şikayetinizi bildirmenizin ardından yasal süreç başlayacak ve şikayetiniz değerlendirmeye alınacaktır.

Sizlerin şikayetlerinizi bildirmeniz için gerekli dilekçeleri hazırlamakta sizlere yardımcı olabilmek adına, bir çok farklı şikayet dilekçesi örneğine yer verdik. Sizlerin tek yapmanız gereken bu dilekçe örneklerinden sizin şikayetinize uygun olan dilekçe örneğini bulmak ve üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirmek. İndirme işlemi tamamlanınca word belgesinin üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilir. İşleminiz bitincede kolayca yazdır tuşuna basarak yazdırabilirsiniz. Kolay gelsin!

şikayet dilekçesi

REKLAM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

ANKARA

 

ŞİKAYET EDEN        : ……………………………

ŞİKAYET EDİLEN        : Şikayet edilen kişi/ler yada kurum/ların adı soyadı,unvanı,adresi(sorumluluk açısından birden fazla olabilir.)

 

ŞİKAYET KONUSU        : Reklamların genel ahlaka, kamu düzenine, kişilik haklarına uygun olmaması, gerçeğe aykırı,…… gibi sebeplerden birisi veya birden fazla sebep

 

OLAYLAR            : …./…./201. tarihinde …saatinde …Televizyonunda / gazetesinde /radyosunda / panosunda, broşüründe yayınlanan…ürün yada firma ile ilgili reklamı izlemiş / dinlemiş / okumuş / görmüş bulunmaktayım. Yapılan reklam yasada belirtilen reklam ilkelerine aykırılıklar içermektedir. Şeklinde anlatabilirsiniz. (şikayete konu olan olay, net, fazla ayrıntıdan uzak ama olayı tam olarak ifade etmelidir. (1, 2, 3, şeklinde  Madde madde anlatmanızı öneririz.)

 

Netice-i Talep                       : Söz konusu reklamın incelenerek durdurulması ya da düzeltilmesi, yayından kaldırılması ve  sorumlularının cezalandırılmasını  saygılarımla arz ve talep ederim.    …./ …. 2012 (tarih)

 

 

Ad, Soyad,
imza

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir