Tutukluluğa İtiraz Dilekçesi

0

Tutukluluğa İtiraz Dilekçesi

Belirlenmiş herhangi bir suçtan dolayı, kişi için; ‘’ tutuklama kararı ‘’ verilmiş ise bu karardan itibaren ilk hafta içerisinde ‘’ Sulh Ceza Hakimliği ‘’ bünyesinde itiraz dilekçeleri teslim edilebilmektedir. Bu konuda hukuki destek almak adına bir avukat ile görüşmek doğru olsa da aşağıda ki bilgilere de ulaşabilmek mümkündür.

Tutukluluğa itiraz dilekçesi nedir?

Herhangi bir suçtan dolayı tutuklama kararı çıkmış olan kişinin, bu karara itiraz etmesi adına hazırlanan dilekçe örneği olarak açıklanmaktadır. Bu hak, suçlulara tanınan bir hak olurken, susma hakkı, delillerin toplanmasını talep etme hakkı ve avukattan hukuki destek alma hakkı gibi hakları da bulunmaktadır.

Tutukluluğa itiraz dilekçesi ne için kullanılır?

Verilen karara itiraz etmek için kullanılmaktadır. Alanında uzman bir avukat dahilinde hazırlanacak olan dilekçenin geçerliliği daha iyi olacaktır. Hukuki süreç başladıktan itibaren 7 gün içerisinde tutuklanma kararına itiraz etmek için kullanılması mümkündür. Kararı yine hâkim verecektir.

Tutukluluğa itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

Tutukluluğa itiraz dilekçesi hazırlamak için, suçunuz ile ilgili alanda hizmet veren bir Avukat ile görüşmek daha faydalı olacaktır. Fakat, kararın verilmiş olduğu günden itibaren 7 gün geçmeden dilekçe yerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Tutukluluğa itiraz dilekçesi nereye teslim edilir?

Hazırlanmış olan dilekçe ‘’ Sulh Ceza Hakimliği’ne ‘’ teslim edilmesi gerekmektedir. Avukat tarafından gerekli olan kuruma teslim edilmesi tavsiye edilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir