Türkiye Finans Mülakat Soruları 2018

0

Türkiye Finans Mülakat Soruları 2018

Finans bankası Türkiye katılım bankaları arasında en ön sıralarda yer alan kendini kanıtlamış bir bankadır. Bu sınavı girip başarılı olan kişiler bu bankada gişe görevlisi olarak çalışma hakkı kazanmış olur. Finans bankası müşteri sayısı ve kullandığı ürün çeşidi bakımdan bakımından hep ön sırada olmayı başarmış bir bankadır. Bu yüzden ödenen ücret ve sağladığı imkanlar, çalışma ortamı açısından kaliteli olan kurumda çalışmak için bir takım sınavlar vardır.

Bu Bankada Çalışmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Türkiye’de ki mevcut olan üniversitelerin dört yıllık örgün  lisan eğitimi veren İktisadi ve idari bilimler fakültesi ve Sosyal Bilimleri Fakültesinde eğitim alıp mezun durumunda olmak gerekir. Daha önce iş deneyimi olan, seyahat engeli bulunmayan kişiler tercih edilir. Bunun yanında iletişimi, insan ilişkileri güçlü güler yüze sahip olması gerekir. Kişinin Yabancı dil eğitimi almış olması ve bazı bankacılıkla ilgili sertifikalara (BES gibi) sahip olması tercih edilme şansını artırır.

Türkiye Finans İçin Mülakat Aşamaları  Ve Mülakat Soruları Nelerdir?

Şartları taşıyan kişiler Yazılı sınavdan sonra mülakat sınavına tabii tutulurlar. Mülakat sınavında genellikle kişinin kendine özgüveni ölçülür kişiden kendini tanıtması istenilir. Kişinin geçmişteki iş deneyimi çalışma ortamındaki durumu, eğer çalıştığı yerden ayrılıp başlayacaksa neden işinden ayrılmak istediği sorulur. Kişinin kendini geliştirebilip bilemeyeceği ölçülmek amacıyla kişiye belli dönem içinde kendini nereden gördüğü sorulur. Kişiye sizi neden bu işe almalıyız sorusu sorularak iş verdiği cevap doğrultusunda işe yetkinliği ölçülür.

İşe Alım Süreci Nasıldır?

Kişi şartları taşıyıp yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olup karşı tarafta doğru olumlu izlenim kazandığı taktirde işe alınır.

Merak Ettiğiniz Tüm Mülakat Soruları ve Cevaplarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir