Turkcell Mülakat Soruları

0

Turkcell Mülakat Soruları

Turkcell Mülakat Soruları

GSM şirketleri arasında önemli bir konumda yer alan Turkcell, bünyesinde yer alan ortalama 11 bin 500 kişi ile sektörde lider marka olma yolunda ilerlemektedir. Milyonlarca abonesi olan şirket, ülkenin her şehrinde ve hatta pek çok ilçesinde şubeler açmakta ve bu şekilde bünyesinde istihdam ettiği personel sayısını her geçen gün artırmaktadır. Şirket, eleman alımlarını çeşitli test aşamaları ile gerçekleştirmektedir. Bu aşamaların içerikleri genelde alınacak olan pozisyona göre belirlenir ve mülakatlar da bu şekilde yapılır. Şimdi sizlere Turkcell mülakat soruları hakkında daha detaylı bilgiler verelim

Turkcell mülakat soruları nelerdir?

Turkcell bünyesinde işe alınmak için öncelikle hangi pozisyona başvuracağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin şirketin MT pozisyonlarından birinde işe girmek istiyorsanız, öncelikle yetenek testi, kişilik testi ve IQ testinden geçmeniz gerekir. Bu testlerden başarıyla geçmenizin ardından sırada İngilizce konuşma testi yer alır. İngilizce testinin de başarıyla tamamlanmasının ardından birebir görüşmelerin olduğu mülakatlar işe alımın gerçekleşmesi için son adımdır. Mülakattan olumlu yanıt alan kişiler işe alınmış olur. Çeşitli mülakat soruları aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

–          Karşılaştığınız herhangi bir sorunu ve nasıl aştığınızı anlatır mısınız?

–          Neden Turkcell’i tercih ettiniz?

–          Uzun süre devam eden ve içeriğinde ciddi derecede hakaret yer alan bir çağrının ardından motive olmak için neler yaparsınız?

–          Neden yönetici olmak ve yönetmek istiyorsunuz?

–          Firmamıza ne gibi katkılarınız olabilir?

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir