Türk Telekom CV Örnekleri

0

Türk Telekom CV Örnekleri

Türk Telekom Mesleği Hakkında Genel Bilgi

Türk telekom, oldukça köklü bir kuruluştur ve çeşitli alanlarda personel alımları yapar. Büyük ve köklü bir firma olan Türk telekomda çalışmak için, açılan uygun pozisyona başvuru yapmak gerekmektedir. Kişiler, başvurdukları pozisyonlara olan yetkinliklerine göre insan kaynakları tarafından değerlendirmeye alınırlar. Uygun görülen adaylar mülakata çağrılarak yüz yüze görüşülür ve bazı testlerden geçirilir. Yine seçilen adayların işe alım süreci başlatılır.

Türk Telekom Cv’ si Neler İçermelidir?

Her cv gibi Türk telekom şirketinde çalışmak için başvuru yapan adayların cv’ lerinde de ilk olarak kişisel bilgiler yer almalıdır. Bunun ardından, başvurulan pozisyon ile ilgili eğitim ve çalışma bilgileri yer alır. Kişinin boş zamanlarında yapmaktan keyif aldığı işler, yetkinlikleri, gittiği kurslar, katıldığı seminerler ve aldığı sertifikaların da eklenmesi öz geçmişi zenginleştirecek detaylardır.

Türk Telekom Cv’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Giriş yazısı, bir cv’ de ilk dikkat çeken detaylardan birisidir. Dolayısıyla giriş yazısı, kısa ve öz olarak yazılmalıdır. Aynı zamanda giriş yazısı etkileyici olmalıdır. Yani okuyan kişiyi kısa ve öz anlatım ile etkileyebilecek değerde bir giriş yazısı hazırlanmalıdır. Giriş yazısında, kişinin başvurduğu pozisyona olan yeterliliğinden ve şirkete sağlayacağı faydadan bahsedilebilir. Aynı zamanda şirket bünyesine değer katacak çalışmaları hedeflediğinden söz etmek doğru olacaktır.

Türk Telekom Cv’sinde Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalıdır?

Eğitim bölümü, bir cv’ nin belki de en dikkat çekici noktasıdır. Adayın başvurduğu alana olan uygunluğu almış olduğu eğitimlerle ölçülebilir. Bu sebeple eğitim bilgilerinin son mezun olunan okuldan, ilke doğru sıralanması gerekmektedir. Eğitim bilgilerine sertifikalı kurslar da eklenebilir.

Türk Telekom Cv’ sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalıdır?

İş deneyimi her firma açısından çok önemli bir detaydır. Kişinin kabiliyetinin ölçülebildiği ya da başvurduğu alandaki tecrübesinin anlaşılabildiği iş deneyimi alanı, cv’ ye oldukça değer katacaktır. Çalışılan işler eklenirken çok kısa süreli bir işte çalışılmışsa, eklenmesi uygun olmaz. Genel olarak uzun süreli çalışılan işlerin eklenmesi, kişinin yararına olur.

Türk Telekom Cv’ sinde Referans Bilgileri ve Kişisel Özellikler

Cv hazırlanırken sona geldiğinizde referans bilgileri ve kişisel yetenekler kısmı yer alır. İlk olarak kişisel yetenekler, şirketin ve pozisyonun yararına olabilecek ya da adayın kişisel gelişimini destekleyecek nitelikte olmalıdır. Referans bilgileri ise; uzun süre çalışılan ve kendisinden memnun olan amirlerinin olumlu görüşlerini bildirmeleri açısından önemlidir ve eklenmesi gerekir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir