Turgut Usul Özgeçmiş

0

Turgut Usul Özgeçmiş

Turgut Usul Kimdir?

Eski TRT spikeri olarak adı anılan Turgut Usul şimdilerde adı Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) ile adı anıldı ve son durum olarak tutuklandı.

Turgut Usul Eğitim Bilgileri

Turgut Usul Radyo ve Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra 2008 yılında girmiş olduğu TRT spikeri olarak girdiği mülakatta asil olarak kazanamadı. Fakat 2 Aralık 2008 yılında stajyerler arasında yedek kontenjandan 40 kişilik bir kadro arasından 18. sıradan Turgut Usul kendi yerini aldı ve mülakatta almış olduğu 74 puan ile başarılı oldu. Mülakattan sonra tekrardan TRT’nin yapmış olduğu kendilerine özel sınavdan da üstün başarı gösterdi ve ardından TRT spikeri olarak göreve başladı.

Turgut Usul Genel Bilgi

TRT kanalı spikerliği boyunca yoğun bir çalışma planı içinde olan Turgut Uyar kendi resmi hesabında da sürekli gittiği yerleri ve yaptığı görüşme, röportajlarını paylaşarak iyi bir kariyere sahip olduğunu göstermektedir. Fakat yaşanan son hadise ile Fetullahçı Terör Örgütü olan (FETÖ) ile adı anıldığı için Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından sorguya çekildikten sonra adliyeye getirilerek soruşturmayı yürüten savcıya ifade vererek anında hakkında tutuklama talebi verildi. Lisansı iptal edilip görevden alındı.

Turgut Usul Kariyeri

Turgut Usul’ün okulundan mezun olduktan sonra ilk ve son kariyeri TRT Merkezi oldu.

Turgut Usul Ödülleri

Turgut usul tutuklanmadan önce birçok alanda ödüllere de laik görülmüştür.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir