Turgut Usul Kimdir?

0

Turgut Usul Kimdir?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra adı sıkça duyulan eski TRT spikeri adının Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) karışması sonucu mesleğinden men edilerek tutuklanmıştır.

Turgut Usul Genel Bilgi

Turgut Usul spikerliği boyunca yoğun bir çalışmada bulunmuş ve kariyerini zirveye taşımak için durmadan çalışmıştır. Çalışmalarını sosyal medya hesaplarında paylaşan Uslu adeta başarısını ve adım adım tırmandığı kariyer basamaklarını ölümsüzleştirmektedir. Gittiği yerleri, yaptığı röportaj ve görüşmeleri tabiri caizse arşivleyen uslu meslek hayatında birçok başarıya imza atmıştır. Fakat darbe girişiminden sonra adının Fetullahçı terör örgütüne karışması sonucu Ankara emniyet müdürlüğü tarafınca tutuklanmış ve daha sonra adliyeye getirilerek mahkemede ifadesi alınan uslu mahkeme kararınca suçlu görünmüş ve tutuklanmasına karar verilmiştir. Gelişen tutuklama sonrasında lisansı iptal edilmiş ve meslekten men edilmiştir.

Turgut Usul Eğitim Bilgileri

İlgi duyduğu alan olan Radyo ve Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra TRT spikeri olmak amacıyla girdiği mülakatta başarısız olmuş ve bu başarısızlık kendisini yıldırmamıştır. Daha sonrasında stajyerler arasında seçilecek olan kadroya yedeklerden 18 kişi olarak girmeyi başarmıştır. Mülakattan almış olduğu 74 puan ile başarılı olan uslu meslek hayatına atılmak için hızlı adımlarla merdivenleri tırmanmaya başlamıştır. Mülakattan sonra TRT’nin kendi içinde yapmış olduğu sınavda üstün başarı gösteren Turgut Uslu TRT spikeri olarak göreve başlamış ve hayallerine bir adım daha yaklaşmıştır.

Turgut Usul Kariyeri

Turgut usul Radyo ve Televizyonculuk bölümünden mezun olduktan sonra kariyerinin ilk adımları olan TRT Spikerliğinde görev yaparken adının Fetullahçı terör örgütüne karışması sonucu kariyeri son bulmuştur.

Turgut Usul Ödülleri

Spikerliği dönemince birçok alanda ödüle layık görülmüştür.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir