Tüpraş mülakat soruları

0

Tüpraş mülakat sorularıTüpraş mülakatı

Tüpraş yani Türkiye petrol rafinerileri, ülkemizin lider enerji üretici firmasıdır. Opet ve Ditaş ile ortak bir firmadır. Genel müdürlükleri Kocaeli’ndedir. Bunun dışında İzmit, İzmir, Kırıkkale, Ankara, Batman’da rafinerileri vardır. Bünyesinde çok fazla mühendis ve işçi çalışmaktadır. Bunun yanı sıra finans bölümü, insan kaynakları bölümü gibi bölümler de vardır.

Eğer bu firmada çalışmak istiyorsanız öncelikle kariyer siteleri üzerinden online başvuru yapmalısınız. Daha sonra sizi görüşmeye çağıracaklardır. Peki, Tüpraş mülakat soruları nelerdir?

Tüpraş mülakatında sorulan sorular

Tüpraş mülakatlarında neler sorulduğuna bakılmadan önce, mülakat tekniklerine bakmalıyız. Öncelikle sizi sınava çağırıyorlar. Görüşmeler genelde İzmit’te yapılıyor ancak çok uzaktaysanız diğer yerlerde de yapılmaktadır. Sınavda başarılı olursanız birebir mülakata davet ediliyorsunuz. İhtiyaç duyulmasına göre İngilizce mülakat da yapılabilir.

Birebir Tüpraş mülakatında neler sorabilirler?

  1. Neden biz?
  2. İş değişikliğine gitmenizin sebepleri nelerdir?
  3. Üniversite veya iş hayatında gerçekleştirdiğiniz projelerde ekip çalışmasının size kazandırdıkları nelerdi? Ekip olmak size neyi ifade ediyor?
  4. Stajlarınızdan ve dizayn projenizden bahseder misiniz?
  5. Tüpraş’ta hayal kırıklığına uğrarsanız ne yaparsınız?
  6. Üniversite yıllarında sizi en çok zorlayan insan tipi ne idi?
  7. Sanayinin kalbi burada attığı için Kocaeli Üniversitesini tercih ettiğinizi söylediniz fakat ilk iş yerlerinizin ikisi de Aydın’da. Bunun sebebi nedir?

Tüm Mülakat Soruları ve Cevapları

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir