Tüpraş Mavi Yaka Maaşları

0

Tüpraş Maaşları 2017

Tüpraş, ülkemizde katma değer sağlayan önemli kurumlardan birisidir. Günden güne de değişip gelişen bu şirket Türkiye’ye büyük kazançlar ve yarar sağlamaktadır. Tüpraş çalışanlarının maaşları da kendi içerisindeki bir sisteme göre belirlenmektedir. Maaş sistemi kurum çalışanlarını mavi yaka ve beyaz yaka olarak ikiye ayırmış durumdadır. Mavi yaka sınıfında işçiler yer alırken, beyaz yaka sınıfında idare ve personeller yer aldığı görülmektedir.

Tüpraş Mavi Yaka MaaşlarıTüpraş Çalışma Şartları

24 saatlik çalışma sistemi olan Tüpraş’ta vardiya sistemi de yer aldığı görülmektedir. Botaş kurumdan alınan ham petrolü işleyerek motorin – benzin – lpg ve petrol bazlı ürünlere dönüştürülen kaliteli bir şirkettir. Kurulduktan 11 sene içerisinde devlet kontrolünde işletilen Tüpraş, özelleştirilerek Koç Holding’e satılmıştır.

TÜPRAŞ işçi maaşları nedir?

Bir çok farklı bölgede tesisi bulunan şirket bünyesinde de elektrik, elektronik, makine, otomasyon, kimyager ve mekatronik anlamında çalışanlar bulunmaktadır. Bu kadrolarda mühendis ve tekniker çalıştıran şirkette genel olarak kadrolu çalışanlar bulunurken, işin yoğunluğuna göre de sözleşmeli işçilerde alınmaktadır. Mavi yaka sınıfındaki işçilerin aldığı maaşlar 2500 TL ile 4000 TL arasında değişim göstermektedir. Bu değişim nedeni de uzun süredir aynı bünyede çalışması ve kadro sahibi olmasına göre değiştiği görülmektedir. Ancak bu denilen sebepler doğrultusunda alınan maaşın 6000 TL civarına çıktığı da görülmektedir. Ancak bu maaş şef ve amir olunduğunda görülmektedir.

Diğer Şirtketlere Dair Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir