TÜBİTAK Mülakat Soruları

0

TÜBİTAK Mülakat SorularıTÜBİTAK Mülakatı

TÜBİTAK bilim ve teknolojinin ilerlemesi adına kurulmuş oldukça önemli bir kuruluş. Bilime ve teknolojiye hizmet edecek insanların ise mecburen belirli bir kitle arasından elenmesi gerekli. TÜBİTAK Türkiye’nin teknoloji ve bilim adına gelişmesi dünyaya ve Türkiye’ye faydalı olabilmeyi amaç edinmiş bir kuruluş. Bu nedenle mülakatlarında zorlanacağınızı kesinlikle bilek zorundasınız. Klasik ve zorlu mülakatlardan bir karışım TÜBİTAK mülakatında sizi bekliyor diyebilirim.

Mülakat Tekniklerini detaylı öğrenin!

Tübitak Mülakatında Sorulan Sorular

İlk mülakat telefon mülakatı ile başlar. Arandığınız andan itibaren öz güveniniz ve kendinizi temsil yeteneğinize dikkat edilir. Akıcı ve günlük sohbet havasında bir görüşme talebi çağrısıdır.

Ardından branşınıza ve aday olduğunu bölüme göre düzenlenmiş yaklaşık 3 saatlik bir sınavdan geçersiniz. Oldukça zor, geniş kapsamlı, yazılı türde bir sınavdır. Yetenek testi olarak ele alabileceğiniz bu sınavda Türkiye’nin toplam berber sayısı, neden siz soruları ile karşılaşabilirsiniz.

Bu testlerin amacı IQ seviyesini belirlemek ve kişiliğinizi, öz güveninizi bir sınava tabi tutmaktır. Bu sınavlar ardından grup mülakatları ve birebir görüşmeler gerçekleşir. Sürecin olumlu olabilmesi için bilginizi aktif bir şekilde kullanıyor olmanız ve ifade yeteneğinizin üst düzeyde olması gereklidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir