TSE Ne İş yapar

0

TSE Ne İş yapar?     

TSE Türkiye’de kurulan önemli kuruluşlardan birisidir. Genellikle gıdalarla ilgili ve ya ürünlerle ilgili bir sıkıntı olduğu zaman eğer satıcı ile anlaşamazsanız TSE’ye başvurulur. TSE’nin açılımı Türk Standartları Ensitütüsü olarak herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. TSE ne iş yapar? TSE ülkemizde üretilen ürünler için belirlenen ve uygunluk standartlarının karşılığını ispatlayan belgedir. TSE Belgesi bir ürün hakkında tetkikler yaparak uygunluğunu denetlemektedir.

Türk Standartları Ensitütüsü Görevleri Nelerdir?

Türk Standartları Ensitütüsünün görevlerinden bazıları şunlardır. Her türlü standardı hazırlamak ve hazırlatmak, ensitütü bünyesinde veya haricinde hazırlanan standartları tetkik ve uygun olduğu takdirde Türk standartları olarak kabul etmek, kabul edilen standartları yayınlamak ve ihtiyari olarak uygulanmaların teşvik etmek, zorunlu olarak yürürlüğe konmalarında fayda görünenleri ilgili bakanlığın onayına sunmak, özel ve resmi sektörün talebi üzerine standartları ve projelerini hazırlamak ve mütalaa vermek ve daha birçok görev TSE tarafından biz tüketiciler için yapılamaktadır.

 TSE Çalışanları Kaç Saat Çalışırlar?

TSE çalışanları en az 40 saat çalışmak zorundadır. Saat 8’de çalışmaya başlayan TSE çalışanları akşam saat 4’te iş yapmayı bırakırlar. Gayet yoğun bir çalışma ortamına sahiptir. TSE standartları çerçevesinde üretilen ürünler satışa hazırdır. TSE Ankara’da çalışmaktadır. Ve merkezi oradadır TSE nerelerde çalışır?  TSE ürünlerin standartlara uygun olup olamaması ile ilgilenir. TSE nerelerde çalışır? Bunun için Ankara’da çalışır ve insanlara standartlara uygun ürünler alamsını sağlar.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir