Tren Teşkil İşçisi Ne Yapar

0

Tren Teşkil İşçisi Ne Yapar

Tren Teşkil İşçisi Mülakat Soruları

Oldukça önemli bir ulaşım yolu olarak bilinen Demiryolu ulaşımında tren, ulaşımı sağlamakta olan araç olarak kullanılmaktadır. Demir raylar üzerinde, belirli güzergahlarda ulaşım sağlamakta olan bu araç içerisinde bir çok alanda yer alan görevliler bulunmaktadır.

Tren Teşkil İşçisi Ne İş Yapar

İdari ve Trafik konularında belirli yetkililere bağlı olarak çalışmakta olan görevlilere verilen isimdir. Görev aldıkları tren istasyonlarında gelen trenlerin kabul edilmesi, trenlerin yaptığı manevra hareketlerinin trafik kurallarına uygun niteliklerde yapılması gibi görevleri üstlenmektedir.

Tren Teşkil İşçisi Olmak İçin Ne Okumak Gerekir

Tren Teşkil İşçisi olarak istasyonlarda görev almak adına öncelikle bu hususta eğitim alınması gerekmektedir. Raylı sistemler meslek lisesi ve meslek yüksekokulu gibi eğitim kurumlarından başarı ile mezun olmak bu alanda görev almak için aranan ilk şartlardan bir tanesidir.

Tren Teşkil İşçisi Mülakat Aşamaları Nelerdir

Demiryolları kuruma bağlı bu iş olanağı için yapılmakta olan ön mülakat öncelikle yazılı olarak gerçekleştirilmektedir. Sonrasında yazılı sınavdan başarı puanı elde eden adaylar arasından eleme yapabilmek adına sözlü olarak ikinci mülakat yapılmaktadır.

Tren Teşkil İşçisi İşe Alım Süreci

Her yıl belirli dönemlerde genellikle iş kur aracılığı ile verilmekte olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları işçi alımı ilanları işe alma sürecinin başlangıcı olarak bilinmektedir. İlanda yazmakta olan şartlara uyan adaylar iş başvurusunda bulunmaktadır. İşe alım süreci yazılı sınav ve sözlü mülakat olarak devam etmektedir.

Tren Teşkil İşçisi Mülakatta Sorulan Sorular

Çoğunlukla dikkat ve teori içermekte olan Tren Teşkil işçisi mülakat soruları arasında;

  • Treni emniyete alma nasıl yapılır?
  • Motor parçaları nelerdir?
  • Tek silindirli dizel motor var mıdır?
  • Cüce sarı üzeri kırmızı sinyal anlamı gibi sorular yer almaktadır.
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir